"We zijn ongelofelijk blij dat er niemand gewond is geraakt", benadrukt Liesbeth Oelen, woordvoerder van Arriva,
tegenover Omroep Gelderland. "Wat er precies is gebeurd, gaat de brandweer onderzoeken. Het pand kan als verloren worden beschouwd. Het gebouw wordt ontmanteld door een speciale machine die controleert of er nog meer geblust moet worden." De waterstofbus was
gloednieuw en is begin deze week geleverd aan Arriva. "De brand is ontstaan in de loods waar de bus stond", reageert Oelen. "Waar de brand precies is begonnen, wordt onderzocht." Het is op dit moment nog niet bekend of de bus met de brand te maken heeft.
"De bus komt uit een fabriek in Polen", legt Oelen uit. "Dit was de eerste van de tien bestelde bussen die mee zou rijden in onze dienstregeling. Het was de bedoeling dat onze techneuten en chauffeurs het voertuig de komende weken zouden gebruiken om kennis te maken. Er is dan ook nog niet mee gereden in de dienstregeling. De chauffeurs zouden eerst nog instructies krijgen."
Wachten op andere bussen.Wat gaat Arriva met de andere bestelde bussen doen? "Dat is koffiedik kijken. We weten niet of dit de levering van de bussen vertraagt. Dit moet nader onderzocht en bekeken worden. Het is in ieder geval een flinke tegenvaller. Als je een nieuwe bus krijgt, dan hoop je niet op dit scenario", aldus de woordvoerder.
Foto: REGIO8