gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Anjo Bosman stapt op als wethouder

ea657fddc413096242683ea65e1bde48

Anjo Bosman is dinsdagmiddag opgestapt als wethouder in Berkelland. Vanavond vergadert de gemeenteraad over de renovatie van zwembad ’t Timpke in Borculo, waarbij een motie van wantrouwen zou worden ingediend tegen Bosman.

Davie Klein Gunnewiek |  | Aangepast op
Voor de renovatie van de zwem- en sportaccommodatie in Borculo is een extra subsidie nodig van zes ton. Deze kosten zijn niet begroot en zullen dus uit de algemene reserves van de gemeente moeten komen. Gemeenteraadsleden in Berkelland werden vorige week verrast door het voorstel van de wethouder voor extra subsidie. Bosman zelf kijkt duidelijk anders tegen de situatie aan dan het grootste deel van de raad. “Ze moesten toch een stok vinden om mee te slaan. De situatie van ’t Timpke stond gewoon benoemd in de begroting. Destijds heeft er niemand iets over gezegd, niet in het college nog in de raad”. Bosman vindt het geen toeval dat het nu komt. “Het wordt nu persoonlijk gemaakt en de verkiezingen staan voor de deur”.

Bosman lag ook al onder een vergrootglas in de kwestie rond een nieuwe sporthal in Ruurlo. Vanuit de Ruurlose samenleving is er veel kritiek over de locatiekeuze van de nieuwe sporthal, waarbij inwoners het gevoel kregen niet betrokken te worden. Bosman kon niet anders dan het voorstel intrekken en terug gaan naar de tekentafel. In 2018 overleefde Bosman nog een motie van wantrouwen, nadat de wethouder onjuiste informatie zou hebben verstrekt over de verkoop van Villa Smits in Eibergen. Nu houdt Bosman de eer aan zichzelf om daarmee een nieuwe motie van wantrouwen in de gemeenteraad te voorkomen.

Doorgaan als lijsttrekker

Afgelopen week heeft Bosman tijdens een vergadering met haar fractie, bestuur en kandidatenlijst de vraag gesteld of zij aan kon blijven als lijsttrekker. “Hier werd volmondig ja opgezegd, iedereen staat 100, wat zeg ik, 500% achter mij binnen de partij. Ik blijf lijsttrekker en zeker ook wethouderskandidaat voor een nieuwe periode”. Bosman kan zichzelf recht in de spiegel aan kijken, zo laat ze weten. “Kijk met participatie kun je nu eenmaal niet iedereen tevreden stellen, maar ik heb als wethouder altijd gehandeld samen met de burgers”. Bosman geeft aan altijd open en transparant te zijn. “Dubbele agenda’s en politieke spelletjes? Dat ken ik niet en daar doe ik niet aan”.

'Ik ga het mensen mens Bosman missen'

Burgemeester Joost van Oostrum reageerde ook op het vertrek van Bosman. “Anjo is een buitengewoon fijn mens met het hart op de goede plek, ze wilde altijd opkomen voor Berkellandse zaken. Haar vertrek is ingegeven door de politieke situatie, ik ga het mensen mens Bosman missen”, aldus van Oostrum.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

9563d98c-2c3c-49aa-89a6-599a6f8f3d25

Bestuurder scootmobiel valt op drukke weg tussen Zeddam en Etten

Een bestuurder van een scootmobiel is dinsdagmiddag ten val gekomen op de Terborgseweg tussen Etten en Zeddam. De man is ter controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Dobbervissen30

Jespe uit Gaanderen vist zich naar Nederlandse titel: ‘Prachtig om te bereiken’

Voor de één is vissen vooral een kwestie van rustig wachten, voor Jespe Winters uit Gaanderen is het inmiddels topsport. De jonge visser kroonde zich begin september in Giethoorn tot Nederlands kampioen dobbervissen onder de twintig jaar. Zijn liefde voor de sport begon al op jonge leeftijd, toen hij zijn eerste hengel kreeg en steeds vaker aan de waterkant te vinden was.

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

SportzaalBreedenbroek0

Breedenbroek luidt noodklok over toekomst sporthal: ‘Wij vragen niet om een pot goud’

Het bestuur van de sporthal in Breedenbroek luidt de noodklok. Er is een flink geldbedrag nodig om de vijftig jaar oude sporthal überhaupt open te kunnen houden. De staat van het gebouw is volgens secretaris Margriet Coenders niet best.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

04 Oude IJsselstreek

Oude IJsselstreek onder toezicht gesteld door tekort aan asielopvang

Minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie heeft de gemeente Oude Ijsselstreek officieel onder toezicht gesteld. Dat doet de minister bij gemeenten die niet voldoen aan de spreidingswet. Daarmee is Oude IJsselstreek de derde Achterhoekse gemeente die onder toezicht staat.