gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion straat op met ‘dikste brochure ooit’

302fbc825775b2aea2bc2fcf026874f9

Het Amphion Cultuurbedrijf staat aan de vooravond van een nieuw theaterseizoen. Om het begin na een lange coronastilte van meer cachet te voorzien hebben medewerkers en vrijwilligers van de organisatie per fiets de 'dikste brochure ooit' door Doetinchem verspreid.

Jasper Hazelaar |

"Ze moeten een paar keer op en neer naar het theater om nieuwe stapels te halen", zegt directeur Charles Droste van het Amphion over de verspreiding van de programma’s voor het nieuwe seizoen. "Er zijn service- en aanvulpunten in de stad, dus de dames van marketing hebben een grote organisatie gehad." Het startschot voor de verspreiding werd verricht door de net gestarte wethouder Hans Dales: "We snakken ernaar, een avondje lekker eten in de stad en dan naar het theater. Dat geroezemoes in de pauze, de gezelligheid. Dat hoort gewoon bij Doetinchem."

Directeur Droste spreekt van de dikste brochure ooit, waarin ook informatie staat over Het Filmhuis en de Muziekschool. De komende maand komen onder meer zangeres Ellen ten Damme, cabaretier Daniël Arends en de musical Sound of Music naar het theater in Doetinchem. Dales weet nog niet welke voorstelling uit de brochure hem het meest aanspreekt: "Als klein kind krijg je de Intertoys-gids met Sinterklaas en kijk je wat je gaat nemen, nu ben ik heel benieuwd wat we uitzoeken voor het komend seizoen."

Beperkingen
De start van het seizoen valt samen met de eindfase van het werk aan de gevel. De bouwhekken rond de schouwburg verdwijnen binnenkort. Komend weekend opent het Amphion de deuren voor tweederde van de volledige bezetting, maar hoopt snel meer publiek te kunnen ontvangen. "Als het goed is mogen we vanaf 20 september helemaal vol", zegt Droste. "Maar dan moet het publiek nog steeds een test- of vaccinatiebewijs laten zien."

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.

VBVVVGRA10

De Graafschap treft oud-trainer Dijkhuizen in duel tegen VVV-Venlo

De Graafschap maakt zich op voor de derde competitiewedstrijd van het seizoen. Na een stroeve seizoenstart met een gelijkspel tegen Helmond Sport en een thuisnederlaag tegen Jong AZ treffen de superboeren zondagmiddag VVV-Venlo in de Koel.

WIELRENARCHIEF

Wielrenners trotseren opnieuw Baakse klinkers tijdens Hel van Baok

De klinkers in het buitengebied van Baak vormen zondag 23 augustus het decor van de wielerwedstrijd ‘Hel van Baok’. Zo’n negentig wielrenners strijden dan om de winst op een parcours, waarbij vooral de beruchte klinkerstrook op de Vrendenbargsedijk het verschil moet maken. Martin Weijers van Wielervereniging Vierakker Wichmond is blij dat er nog wielerwedstrijden zoals deze worden gereden.

Gerrits WeerpraotDUIM0

Weerboer Gerrit voorspelt een wisselvallig weekend vanuit Mariënvelde

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit Mariënvelde voorspelt de weerboer een wisselvallig weekend.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 15.34.37

Keijenborgse zorgcentrum staat voor flinke verandering

Zorgcentrum Maria Postel in Keijenborg krijgt een nieuwe toekomst. Remon van Amersfoort, eigenaar van Huize Sonnevanck in Hengelo, gaat de zorglocatie voortzetten nadat de vorige zorginstelling failliet ging. Hij wil van de Maria Postel weer een plek maken die een actieve rol speelt in het dorp en de maatschappij.

WhatsApp Image 2026-08-20 at 14.31.25

Geen gewonden bij botsing tussen twee auto’s in Doetinchem

Twee personenauto’s zijn donderdagmiddag met elkaar in botsing gekomen. Bij het ongeval raakte niemand gewond.