gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amateurclubs in juni voor rechter tegen weekendvoetbal

BAL
Foto: Archief REGIO8

De strijd die een groep amateurclubs vechten tegen de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB, komt 23 juni voor de rechter. In het zogeheten weekendvoetbal dat na de zomer moet gelden, zullen clubs die nu nog of op zaterdag of op zondag spelen, worden samengevoegd.

Omroep Gelderland |  | Aangepast op

Het is een nachtmerrie voor sommige clubs: spelen op zowel zaterdag, als op zondag, schrijft Omroep Gelderland. Spelers die nu nog op 'de andere weekenddag' een club coachen, hun eigen kinderen zien spelen of andere vrijwilligersactiviteiten bij de club uitvoeren, vrezen dat na de invoering van het weekendvoetbal niet meer te kunnen doen. "Papa moet zelf voetballen. Hij kan niet komen kijken", is de angst.

Verval verenigingsleven
Ook clubs met een traditionele grondslag zijn fel tegen het plan van de voetbalbond. Hoewel door de bond enkele uitzonderingen zijn toegezegd, zijn die vooral gericht op zaterdagclubs met een christelijke achtergrond. Traditionele clubs vrezen desondanks hun wedstrijden vaak op zondag te moeten afwerken. Iets waar zij principieel tegen zijn.

De zondagclubs zijn inmiddels vooral bang dat het verenigingsleven vervalt. De specifieke cultuur die zij op zondag beleven en die al meer dan honderd jaar oud is, zal volgens hen door het weekendvoetbal verdwijnen.

De clubs hebben zich daarom in een groep genaamd Kerngroep Weekendvoetbal verenigd. Al langer zijn er gesprekken gaande tussen de KNVB en deze groep. Nadat de Kerngroep zich onvoldoende gehoord voelde door de bond, stapten zij naar de rechter.

Late uitspraak
Stan Raben, voorzitter van de Kerngroep en tevens voorzitter van SV Grol in Groenlo, verwacht de uitspraak in de bodemprocedure bij de rechtbank in augustus of september te horen. "Maar de indeling van het nieuwe seizoen wordt begin juli vastgesteld. Daarom verzoeken we met dit kort geding de rechter om het besluit van de KNVB op te schorten."

Als dat succesvol, dan kunnen de clubs de nieuwe competitie minimaal een jaar uitstellen. "Ik verwacht niet dat ze halverwege een nieuwe indeling maken", zegt Raben.
De KNVB presenteerde een week geleden het weekendvoetbal op de eigen website en al haar sociale media kanalen. Alleen voordelen benoemde de bond, over de nadelen en de rechtszaak werd geen woord vuil gemaakt.

Lees ook

TreinDE10

Onderzoek naar nieuwe treinverbinding met Duitsland

NS onderzoekt samen met Deutsche Bahn of er een extra internationale intercity kan gaan rijden tussen Nederland en het Duitse Ruhrgebied, met een stop in Arnhem. Dit kan voor reizigers uit de Achterhoek de OV-verbinding met Duitsland flink verbeteren.

Gemeentehuis Bronckhorst10

Nog voor het zomerreces duidelijkheid over coalitie Bronckhorst

GBB, PRO Bronckhorst, VVD en D66 verwachten nog voor het zomerreces een coalitieakkoord en een nieuw college te presenteren. Dat liet GBB-fractievoorzitter Robbert van Velsen donderdagavond weten tijdens een update aan de gemeenteraad.

FlexFlitserBoetes

Beruchte flitspaal Rijksweg in Gaanderen bezorgt inwoner zes verkeersboetes

Een flexflitser in Gaanderen houdt de gemoederen van inwoners al weken bezig. Ook op twee andere locaties in de gemeente Doetinchem moet hard rijden worden teruggedrongen. Henk te Mebel (74) was in mei zes keer de sjaak aan de Rijksweg. Zijn boeteteller staat nu op 778 euro.

OranjekoortsDTC2

Oranjekoorts moet nog op gang komen in Doetinchem: ‘Eerst de groepsfase overleven'

Het wereldkampioenschap voetbal is officieel van start. Nederland trapt het toernooi zondagavond af met de groepsfasewedstrijd tegen Japan. Toch lijkt de Oranjekoorts nog niet overal toegeslagen.

Glasvezel20

Glasvezelbelofte in Emmerich eindigt in teleurstelling: stad zoekt nieuwe uitweg

De grote glasvezelbelofte voor Emmerich am Rhein valt grotendeels in duigen. Het bedrijf Unsere Grüne Glasfaser, kortweg UGG, heeft besloten de uitrol voor het grootste deel stop te zetten. Burgemeester Claudia Lindlahr betreurt dat zeer. De stad beëindigt nu de samenwerking met het telecombedrijf.

Gekantelde trekker Meddo 2

Trekker met bestrijdingsmiddelen gekanteld in Meddo

Een trekker met veldspuit is vrijdagmiddag op de Meddoseweg bij Meddo gekanteld. De bestuurder moest uitwijken voor een tegemoetkomende vrachtwagen, maar kwam daarbij in de berm terecht. Door de zachte berm is de trekker op zijn kant terechtgekomen.