De strijd die een groep amateurclubs vechten tegen de nieuwe weekendcompetitie van de KNVB, komt 23 juni voor de rechter. In het zogeheten weekendvoetbal dat na de zomer moet gelden, zullen clubs die nu nog of op zaterdag of op zondag spelen, worden samengevoegd.
Het is een nachtmerrie voor sommige clubs: spelen op zowel zaterdag, als op zondag, schrijft Omroep Gelderland. Spelers die nu nog op 'de andere weekenddag' een club coachen, hun eigen kinderen zien spelen of andere vrijwilligersactiviteiten bij de club uitvoeren, vrezen dat na de invoering van het weekendvoetbal niet meer te kunnen doen. "Papa moet zelf voetballen. Hij kan niet komen kijken", is de angst.
Verval verenigingsleven
Ook clubs met een traditionele grondslag zijn fel tegen het plan van de voetbalbond. Hoewel door de bond enkele uitzonderingen zijn toegezegd, zijn die vooral gericht op zaterdagclubs met een christelijke achtergrond. Traditionele clubs vrezen desondanks hun wedstrijden vaak op zondag te moeten afwerken. Iets waar zij principieel tegen zijn.
De zondagclubs zijn inmiddels vooral bang dat het verenigingsleven vervalt. De specifieke cultuur die zij op zondag beleven en die al meer dan honderd jaar oud is, zal volgens hen door het weekendvoetbal verdwijnen.
De clubs hebben zich daarom in een groep genaamd Kerngroep Weekendvoetbal verenigd. Al langer zijn er gesprekken gaande tussen de KNVB en deze groep. Nadat de Kerngroep zich onvoldoende gehoord voelde door de bond, stapten zij naar de rechter.
Late uitspraak
Stan Raben, voorzitter van de Kerngroep en tevens voorzitter van SV Grol in Groenlo, verwacht de uitspraak in de bodemprocedure bij de rechtbank in augustus of september te horen. "Maar de indeling van het nieuwe seizoen wordt begin juli vastgesteld. Daarom verzoeken we met dit kort geding de rechter om het besluit van de KNVB op te schorten."
Als dat succesvol, dan kunnen de clubs de nieuwe competitie minimaal een jaar uitstellen. "Ik verwacht niet dat ze halverwege een nieuwe indeling maken", zegt Raben.
De KNVB presenteerde een week geleden het weekendvoetbal op de eigen website en al haar sociale media kanalen. Alleen voordelen benoemde de bond, over de nadelen en de rechtszaak werd geen woord vuil gemaakt.