Ulft, Nederland
Terug

Agrariërs hakselen door droogte nu al maïs

2b3e7a2a293c8d1475e2735eaaeb2489.jpg
Redactie REGIO8 |

"Dit is wel een heel uitzonderlijk jaar", stelt weerboer Gerrit Vossers. "We hebben al een paar zomers achter de rug waarin de junimaand heel droog was en de julimaand heel erg nat en toen kwam het allemaal nog goed. Maar in dit stadium, omdat het al heel lang warm is, is de maïs heel snel gegroeid en nu komt het niet meer goed." Dat houdt in dat meerdere agrariërs hun verlies nemen en het maïs alvast geoogst hebben. Zo hopen dat verlies op een andere manier te kunnen opvangen. "Ik hoop dat de melkprijs hoger wordt", aldus Heinrich Derksen uit Elten. "En we proberen nog maïs te kopen, maar goede maïs is moeilijk om aan te komen, en hartstikke duur. Je moet met je eigen grondvoer je koeien kunnen voeren en als dat niet gaat heeft het geen zin meer."

De meeste agrariërs, waaronder Derksen, proberen door het vroege hakselen van maïs nog gras te kunnen zaaien waardoor ze dat in het verloop van het najaar ook nog kunnen oogsten. Toch denkt Vossers dat het telen van maïs voor de toekomst juist slim is. "Maïs is een tropisch gewas", stelt de weerboer. "Ze hebben het zo gemaakt dat het onder Nederlandse omstandigheden goed kon groeien. Misschien komt de oude maïs wel weer terug. Dit is misschien wel goed." Derksen ziet als het zo doorgaat de toekomst echter somber in. "Er is op het moment niets moois meer", stelt hij teneergeslagen. "Je bent alleen maar aan het hopen dat het beter wordt. En dat is maar afwachten."

Foto: REGIO8

Lees ook

fc87cd8cee92c76691615d0e6cbb8473.jpg

Doetinchem en Bronckhorst zien niets in nieuwe locatie voor uitbreiding hoogspanningsstation

De gemeenten Doetinchem en Bronckhorst hebben gezamenlijk een zienswijze ingediend over de plannen om het hoogspanningsstation in Langerak, nabij Doetinchem, uit te breiden. Hoewel de provincie en netbeheerder TenneT meerdere locaties voor uitbreiding onderzoeken, pleiten beide gemeenten voor uitbreiding op de huidige locatie, wel met aandacht voor belangrijke voorwaarden.

Geblurred.jpg

Personenauto en lijnbus botsen in Doetinchem: één gewonde

Een automobilist raakte woensdagmiddag gewond bij een aanrijding in Doetinchem op de kruising van de Waalseweg met de Doetinchemseweg. De man is voor controle meegenomen naar het ziekenhuis.

Bloemenkampfiets.jpeg

Waar in Lochem krijgen fietsen Oekraïners onderdak? Niet in de Bloemenkamp

Martin van Nus zoekt een plek waar hij fietsen voor Oekraïners mag stallen en repareren. De vrijwilliger kon terecht in een garagebox van de Bloemenkamp in Gorssel, maar kijkt vanwege de geplande sloop naar een andere locatie in de gemeente.

OngevalDriewieler.jpg

Fietsster belandt in sloot bij Varsseveld en loopt beenletsel op

Een fietsster is woensdagochtend van het fietspad geraakt ter hoogte van het industrieterrein in Varsseveld. Zij liep beenletsel op en is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep moeder van dode baby Sem Vijverberg begint

De eerste zitting in hoger beroep in de zaak rond de dood van baby Sem Vijverberg dient deze woensdag bij het gerechtshof in Arnhem Zijn moeder, een 43-jarige vrouw uit Doetinchem, kreeg eind 2024 vijf jaar cel voor doodslag op haar pasgeboren zoon.

21596ba9-a628-4678-a311-f34f2eb0c9db.jpg

Fietser gewond na aanrijding in Zeddam

Een fietser is dinsdagavond gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Zeddam. De man is per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis.