gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Afvalwater van Papierfabriek wordt biogas in Etten

6b0a1d09c1300f664749a29b585d5e18

Het restwater van de Papierfabriek in Doetinchem wordt voortaan bij de rioolwaterzuivering in Etten omgevormd tot biogas en met een kilometerslange pijpleiding terug geleverd aan de fabriek. De nieuwe installatie is donderdag in gebruik genomen en moet zorgen voor een flinke CO2-besparing.

Remco Geurts | Mick Giesen |
“Wij moeten ook verduurzamen als Papierfabriek”, zegt directeur Bart Boens, die het belang van het project onderstreept. “We moeten op allerlei manieren proberen om van aardgas af te komen en de CO2 uitstoot te verminderen. Dit project helpt daar heel erg bij.” Voor het aan- en afvoeren moesten wel twee 4,5 kilometer lange leidingen worden aangelegd vanuit Doetinchem naar Etten. De ene voor het afvalwater, de andere voor het biogas. De wens om het afvalwater om te zetten naar biogas bestond al meer dan tien jaar, maar mede door een bijdrage van 1,2 miljoen euro van de provincie is het nu gelukt.

Door het vervangen van aardgas met biogas moet de Papierfabriek ongeveer 2.300 ton C02-uitstoot per jaar besparen. Dit komt overeen met het aardgasverbruik van duizend huishoudens per jaar. Ook bij het Waterschap Rijn en IJssel is er tevredenheid over de samenwerking. Bovendien is het biogas ook op andere manieren inzetbaar. “Het mooie is dat we op andere momenten het biogas kunnen opwaarderen naar groen gas en dan kan het zelfs in het aardgasnetwerk”, zegt een tevreden heemraad Antoinet van Helvoirt.

Foto: REGIO8

Lees ook

regio8_Rechtbank_Zutphen3_16

Rechtbank veroordeelt Doetinchemmer voor afsteken zwaar explosief

Een 46-jarige man uit Doetinchem is veroordeeld voor het afsteken van een zwaar explosief in een woonwijk. De rechtbank legt hem een gevangenisstraf van 400 dagen op, waarvan 325 dagen voorwaardelijk. Daarnaast krijgt hij de maximale taakstraf van 240 uur en moet hij de schade van twee buurtbewoners vergoeden.

DahliatuinRekken10

Dahliatuin Rekken weer geopend: ‘Hier is het hele dorp mee bezig’

Rekken en dahlia's zijn al meer dan een eeuw onlosmakelijk met elkaar verbonden. Al sinds 1910 is er een corso tijdens het jaarlijkse volksfeest waar deze bloem een belangrijke rol speelt. Sinds 2014 heeft het dorp een eigen dahliatuin die eens in de twee jaar bloeit. Na maanden voorbereiding was zaterdag de feestelijke opening van dit seizoen.

Bouw stadhuis Bocholt

Geen bouwvakvakantie in Bocholt, renovatie stadhuis giert financieel uit de klauw

Geen bouwvakvakantie in Bocholt. Ook tijdens de zomervakantie gaat de verbouwing van het stadhuis door. De druk is groot: als de grootscheepse verbouwing op 1 januari 2027 niet klaar is, loopt de stad 8 miljoen euro subsidie van de deelstaat Noordrijn Westfalen uit Düsseldorf mis. Dat kan Bocholt zich niet veroorloven.

BORCULO

Boeren overhandigen brandbrief: 'Deze plannen zijn niet uitvoerbaar'

Honderden trekkers staan maandagavond geparkeerd bij het gemeentehuis van Berkelland in Borculo. Daaromheen verzamelen zich honderden boeren, familieleden en andere sympathisanten. Omgekeerde Nederlandse vlaggen wapperen boven de trekkers, rode boerenzakdoeken zijn weer volop zichtbaar. Het beeld doet denken aan de grote boerenprotesten van enkele jaren geleden.

WhatsApp Image 2026-07-27 at 22.54.28

Groot boerenprotest in de Achterhoek: 'Onze maat is vol'

Honderden boeren hebben maandagavond een protestactie gehouden op verschillende plekken in de Achterhoek. Zo hebben boeren tussen Vierakker en Zutphen met trekkers de tekst 'Onze maat = vol' geschreven en werd in Borculo een brandbrief aan de gemeenteraad aangeboden.

LochemVuurwerk

LochemGroen! wil snel duidelijkheid over uitvoering vuurwerkverbod

LochemGroen! heeft schriftelijke vragen gesteld aan het college over het landelijke vuurwerkverbod. Volgens de partij is het belangrijk dat inwoners, ondernemers en andere betrokkenen ruim op tijd weten waar zij aan toe zijn.