Ulft, Nederland
Terug

Actrice Kelderman publiceert eerste boek

97ed1f9848350546db9c018136b2f8e2.jpg

Actrice en presentatrice Janouk Kelderman (29) uit Doetinchem heeft deze week haar eerste boek uitgebracht. 'Janouk Zoekt Een Duurzame Wereld' werd woensdag coronaproof gepresenteerd op het hoofdkantoor van het Wereld Natuur Fonds in Zeist.

Redactie REGIO8 |
Voor Kelderman, bij kinderen een bekend gezicht door haar televisiewerk bij onder meer Het Klokhuis, was het schrijven van een boek geen doel op zich. Het idee ontstond vanuit haar ambassadeurschap voor het Wereld Natuur Fonds. "In die rol ben ik heel druk met onderwerpen als natuur, milieu en duurzaamheid", zegt Kelderman. "Dus hoe mooi kan het zijn om iets aan kinderen te geven dat in heldere taal de problematiek van klimaatverandering uitlegt? Of het woord duurzaamheid, dat wordt te pas en te onpas overal gebruikt. Wat het precies is, probeer ik uit te leggen."

In vier hoofdstukken belicht ze de onderwerpen natuur, klimaat, voeding en plastic voor kinderen, maar ook voor volwassenen. "Aan de ene kant probeer ik informatie over te brengen, maar ik wil mensen vooral laten zien dat ze iets kunnen doen", zegt Kelderman, die aangeeft dat er verschillende opdrachten in het meer dan honderd pagina's tellende boek staan. "Daar kan je meteen mee aan de slag. Het gaat dan om hoe je minder plastic kan gebruiken, hoe je je tuin kan vergroenen. Er komen heel veel thema's aan bod. Bij elk thema probeer ik zoveel mogelijk tips te geven."

Theater, televisie of schrijven?

Door de coronacrisis viel voor Kelderman haar theaterwerk weg, waardoor ze meer tijd en energie in het boek kon steken. Voor de toekomst blijven de bühne en de camera's haar meer trekken dan de pen. "De coronatijd is voor mij zo een geluk bij een ongeluk omdat al mijn werk stil- en wegviel", zegt ze. "Voor nu ben ik heel blij dat het boek er ligt, maar ik zou er de volgende keer goed over na moeten denken om het nog een keer te doen. Ik had onderschat hoe onwijs veel werk het was. Voorlopig ga ik door met mijn televisiewerk."

Foto: Janouk Kelderman

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-04 at 15.16.37.jpeg

Scooterrijder breekt enkel door botsing in Doetinchem

Bij een aanrijding op de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem is woensdag 4 maart een scooterrijder gewond geraakt. Het slachtoffer liep bij de botsing een gebroken enkel op.

VanKeukentafelNaarKieslijst4.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Marcel en Mette Westerink in Bronckhorst

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes, daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: vader Marcel en dochter Mette Westerink, samen op de kieslijst van Lokaal Bronckhorst.

Politie handboeien 4.JPG

47-jarige man veroordeeld voor diefstal dertien elektrische fietsen in Achterhoek

Een 47-jarige man zonder vaste verblijf- of woonplaats is woensdag door de rechtbank in Arnhem veroordeeld voor het stelen van dertien elektrische fietsen in de Achterhoek. De opgelegde straf is zestien maanden gevangenisstraf en een schadevergoeding van 8.528 euro.

Novi0.png

Novi Rabelink uit Doetinchem geeft gebruikte bloemen een tweede leven

Novi Rabelink haalt gebruikte bloemen op bij crematoria, beurzen en bruiloften om te voorkomen dat ze worden weggegooid. De bloemen krijgen van haar een tweede kans. Ze maakt er nieuwe boeketten van en deelt deze uit bij verzorgingshuizen, dagbestedingen en de voedselbank.

berkellandRaad.jpg

De keuze is reuze in Berkelland, nog even

De keuze is reuze in Berkelland. Nog even. Op 18 maart is de versplintering passé, dan kunnen de kiezers in het stemhokje nog bij zes partijen een hokje rood maken. In plaats van de huidige elf, verdeeld over 27 zetels.

Babour eigen foto.jpg

Van Didam naar Dubai: Babour blijft nuchter ondanks onrust in Midden-Oosten

Ondanks de onrust in het Midden-Oosten voelt de geboren en getogen Didammer Babour Hamayon zich nog veilig in Dubai. Een jaar geleden verruilde hij het dorp in de Achterhoek voor de miljoenenstad in de Verenigde Arabische Emiraten. Zijn moeder maakt zich wel zorgen, maar terug naar Nederland wil hij nog niet.