gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse wijnboeren krijgen beschermde status van Europese Commissie

62a08ad4df68afee0c1779e39225e60f.jpg

Twee Achterhoekse wijngaarden ontvangen, als onderdeel van Rivierenland, een Europees Beschermde Oorsprongsbenaming (BOB) die moet voorkomen dat streekproducten nagemaakt worden. De wijngaarden uit Drempt en Gendringen dienden samen met een Betuwse collega een verzoek in.

Rens van Schip |
“We zijn er blij mee, ook al heeft het even geduurd”, vertelt Job Huisman, eigenaar van Wijngaard Heekenbroek uit Drempt. Samen met Wijngoed Montferland uit Gendringen en met een Betuwse wijnboer uit Erichem dienden ze zes jaar geleden een aanvraag bij de Europese Commissie in. Met de nu toegekende BOB, een Europese verordening, worden regionale streekproducten beschermd tegen namaak. Het BOB-keurmerk betekent dat de drie wijngaarden in het Rivierenland, een gebied van 300.000 hectare in de streken Achterhoek en Betuwe, volgens een gecontroleerde werkwijze moeten werken. Ook moeten de druiven voor de wijn grotendeels regionaal worden geproduceerd. Voor de Rivierenlandwijn moet 85 procent afkomstig zijn uit die regio.

De wijnboeren uit Drempt en Gendringen zijn niet de eerste in de Achterhoek met de beschermde status. In 2020 kreeg Wijngaard De Reeborghesch uit Winterswijk ook een goedkeuring van de Europese Commissie. Destijds ging het om het alleen om het gebeid in de gemeente Winterswijk. “Wij hebben het met z’n drieën in het Rievierenland samengedaan omdat de grond hier hetzelfde is", vertelt Huisman, die niet uitsluit dat in de toekomst nog meer wijngaarden uit de regio zich aansluiten. “Andere wijnboeren kunnen zich bij het keurmerk aansluiten, mits ze in het gebied zitten en aan de eisen voldoen.”

Predicaat
Ondanks dat ze nu het predicaat hebben ontvangen, is dit nog niet meteen op de wijnen terug te zien. “Het zal er pas op komen te staan vanaf 2023 omdat die wijnen nu nog in het vat zitten", aldus Huisman.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8

Lees meer over:

| |

Lees ook

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.