Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse festivals worden duurzamer

72a113e39f2e01c0f8501e783c1d1287.jpg
Redactie REGIO8 |
“Voor onze planeet en voor een gezonde toekomst moeten we minder grondstoffen gebruiken en veel meer hergebruiken", vertelt staatssecretaris Stientje van Veldhoven in een verklaring over het initiatief. "Circulariteit is de toekomst." Op beide Achterhoekse evenementen is er meer aandacht voor duurzaamheid. Zo gaat de organisatie meer herbruikbaar materiaal gebruiken. Ook wil zij ervoor zorgen dat voedselresten in één bak worden gegooid, waarvan de inhoud als compost kan worden gebruikt. Daarnaast moeten er minder dieselgeneratoren op de festivalterreinen komen.
Het ministerie betaalt een totale bijdrage van 100.000 euro voor het initiatief. In totaal hebben twintig Europese festivals zich aangesloten bij de deal, die een initiatief is van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en Green Events International.

Foto: REGIO8

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.