gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekse bokser Koemans keert terug in de ring: 'Ik miste iets om naar toe te werken'

Bokser Stanley Koemans keert weer terug op de plek waar hij zich het meest thuis voelt; in de boksring. De 29-jarige Zelhemmer traint nu op volle toeren bij COB in Doetinchem om zich klaar te stomen voor zijn eerste partij na 5,5 jaar. Koemans miste het gevoel dat de vechtsport hem altijd gaf.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
"Ik probeerde jaren geleden al een comeback te maken, maar dat was in coronatijd, dus dat ging niet door. Het voelde alsof ik voor niets aan het trainen was. Intussen had ik al een zoontje thuis en mijn vrouw was zwanger van de tweede. Er veranderde toen zoveel in mijn leven dat ik besloot ermee te stoppen", vertelt Koemans. "Maar er is geen dag geweest waarop het niet kriebelde om weer aan de bak te gaan."

Toch duurde het lang voordat hij serieus begon te twijfelen over een terugkeer. Sterker nog, hij raakte zijn bokshandschoenen lange tijd niet aan. "Ik heb drie jaar bewust mijn handschoenen laten liggen, want ik dacht: als ik ze niet aantrek, blijft het mentaal rustig", legt Koemans uit.

"Op een gegeven moment zei ik tegen mijn vrouw dat ik iets miste. Het ging goed met mijn gezin en mijn onderneming liep ook goed, maar ik werd niet wakker met het gevoel dat ik er écht zin in had om uit bed te springen."

'Ik miste een doel'
Hij ging op zoek naar een nieuw doel dat dat gevoel terug kon brengen. En voor hem was er eigenlijk maar één optie: boksen. "Ik besprak met mijn vrouw of het geen idee was om één tot drie wedstrijden per jaar te boksen, en me daar dan volledig op te focussen. Dan heb ik weer een doel om naartoe te werken."

Dat grotere doel, het ergens naar toe trainen, was precies wat hij miste. "Ik zeg weleens: als ik dan weer voor het eerst train en een stoot tegen m’n hoofd krijg, dan is dat toch die fysieke wake-upcall die ik nodig heb. Die scherpte krijg je nergens anders in het dagelijks leven."

'Mensen helpen, heeft mij geholpen'
Tegenwoordig houdt Koemans zich ook veel bezig met persoonlijke begeleiding en werkt hij als personal trainer. "Dat heeft eigenlijk allemaal bijgedragen aan de voorbereiding op deze partij. Ik stopte op mijn 24ste als jonge topsporter en heb me sindsdien ontwikkeld als mens. Ik begon als personal trainer en groeide steeds meer in de coachingsrol. Je groeit samen met de mensen om je heen, en zij groeien ook met jou mee. Dat vind ik geweldig. Dat hele plaatje heeft ertoe geleid dat ik het boksen nu weer op wil pakken, op een manier die bij mijn leven past."

'Minder onbezonnen'
Hoewel Koemans met zijn 29 jaar nog jong is, verlopen de trainingen na 5,5 jaar wel iets voorzichtiger. "Het gaat allemaal wat minder onbezonnen. In mijn toptijd trainde ik bijna 24 uur per week. Nu heb ik twee kinderen, een vrouw, een huishouden en een eigen bedrijf, dus dat is gewoon niet meer haalbaar", aldus Koemans.

Een terugkeer naar zijn oude niveau ziet hij dan ook niet meer voor zich, maar hij heeft nog wél een droom. "Mijn grote doel is eigenlijk om nog een profpartij te boksen. Op 7 juni wordt het nog een amateurpartij, maar ik wil dat profgevecht nog altijd een keer doen. Ik ga niet terug naar de 17 partijen per jaar van vroeger. Het worden er nu maximaal één tot drie per jaar. Maar ik heb nog een paar openstaande vragen in het boksen, en die wil ik beantwoord hebben."

Op 7 juni vecht Koemans in sporthal De Heerenmäten in Zevenaar.


Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

Scooterrijder overleden na eenzijdig ongeval in Westendorp

Bij een eenzijdig verkeersongeval in Westendorp is vrijdagochtend een persoon om het leven gekomen. Er is een onderzoek gestart naar de toedracht.

Hooligans verpesten voetbalfeest: 'Mensen geslagen met stalen kettingen'

Grof geweld, vuurwerk en supporters die naar het ziekenhuis zijn gebracht. Het is de afdronk van de bekerfinale tussen VV Bennekom en Longa '30, die woensdagavond op het terrein van DVC'26 in Didam is gespeeld. Teleurstelling en frustratie overheersen bij het organiserende DVC'26 en Longa '30, dat het duel met 5-4 verloor.

Grootste landmachtoefening in twintig jaar trekt door de Achterhoek

De Nederlandse landmacht is begonnen aan de grootste oefening van dit jaar. De oefening heeft de naam ‘Fighter Lion’ en loopt tot begin juli. De oefening is in de Achterhoekse grensregio goed zichtbaar. In juni trekken duizenden militairen met een groot aantal legervoertuigen door de Achterhoek naar Duitsland.

Sterk besluit CDA: kleur bekend en geen speelbal in Berkelland

COMMENTAAR / De gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland gaan verder zonder het CDA. De grootste partij heeft zélf de stekker getrokken uit het overleg met de andere vijf fracties en zal daardoor de komende vier jaren niet aan het politieke stuur zitten.

Geen extra subsidie voor hoger uitgevallen bouwkosten Martinuskerk Etten

Stichting Martinuskerk Etten trekt aan het kortste eind in een geschil over de subsidie met de gemeente Oude IJsselstreek. De kerk wilde dertig procent van de totale bouwkosten ontvangen, de gemeente gaat hier niet in mee.

Onrust bij informatieavond over windpark in Keppel, groepje loopt boos weg

Een informatieavond over het geplande windpark in Keppel-Eldrik heeft dinsdagavond voor onrust gezorgd in een vol Hessencafé in Hoog-Keppel. Ongeveer 150 belangstellenden kwamen af op de plannen van GreenTrust en Landgoed Keppel voor mogelijk vier tot zes windmolens met een tiphoogte van 230 tot 270 meter.