gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoeks speciaalbier steeds meer in trek

0f393cbc313fdb7e2d42d41387bde9cb.jpg
Redactie REGIO8 |
"Achterhoeks speciaalbier loopt goed", zegt organisator Tim Lamers. Hij ziet dat alle brouwerijen in de regio een opmars maken. Vooral nieuwe biertjes worden volgens de eigenaar van slijterij 't Pleintje goed verkocht: "Dat is niet alleen uit de Achterhoek, maar eigenlijk van over de hele wereld." Met de toenemende populariteit van speciaal merken de brouwers dat de pilsconsumptie omlaag gaat, een proces dat vanuit het westen is komen komt overwaaien. "We lopen een eindje achter in de Achterhoek ten opzichte van Amerika en het westen van het land", zegt brouwer Onno Raspe van brouwerij Wentersch uit Winterswijk. "Hier zien we al dat er van het pils overgegaan wordt op een IPA (India Pale Ale, red.) of andere bieren. Er komt steeds meer volwassenheid in."

De Bierbelevenis, dat door slijterij 't Pleintje in samenwerking met Bierproeverij de Achterhoek werd georganiseerd en dat een terugkerend evenement moet worden, wordt niet enkel georganiseerd om streekproducten te laten zien, maar ook omdat de fijnproevers merken dat er nog de nodige stappen te zetten zijn. "Mensen zijn hier toch nog heel erg gewend om alleen pils te drinken", zegt brouwer Jan Oostendorp van brouwerij Brouwersnös uit Groenlo. "Je ziet dat men wel in is om andere smaken te gaan kiezen. Om die smaken te kiezen, moet je de mensen wel vertellen wat het is." De mindset van 'wat de boer niet kent dat zoept ie niet' moet er bij de consument dan wel uit: "Ze moeten ook durven te proeven."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.