gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoeks raceteam gaat voor het kampioenschap in de motorsport

29ca04d620e80c2f1bb9ced88d7a0806.jpg

Het motorsportteam Performance Racing Achterhoek uit Hengelo gaat dit jaar voor een titel in het International Road Racing Championship. Met de drie coureurs, Ilja Caljouw, Jorn Hamberg en Virgil Amber-Bloemhard, doen teambazen Tonny en zijn zoon Arno Wassink mee met twee kampioenschappen.

Viggo Zweverink |
"Mijn verwachting is dat we met één kampioenschap echt meedoen voor de titel, bij de ander hoop ik op een podiumplek. Op de lange stukken gaan we het namelijk moeilijk krijgen", aldus Arno Wassink, die het stokje van zijn vader overneemt als teambaas. "Aan dat punt gaan we binnenkort op de training in Spanje werken, daar gaan we de motoren nog verder afstellen." Hamberg en Caljouw strijden dit jaar tegen elkaar om de titel in één van de twee kampioenschappen, de klasse Supersport. Van een onderlinge strijd is weinig te merken: "Voor mij is die rivaliteit niet van groot belang, ik wil mijn eigen rondetijden verbeteren", aldus Hamberg. Amber-Bloemhard rijdt als enige coureur in een andere klasse, de Superbike.

Dik onderstreept in de agenda van het team staat de thuisrace, op 6 en 7 mei op de Varsselring in Hengelo. "Die is essentieel voor ons", vertelt Tonny Wassink. De races zijn jaarlijks, met ongeveer zevenduizend bezoekers, een trekpleister voor motorsportliefhebbers uit de hele wereld. Ook is het de aftrap van het motorraceseizoen. Het Hengelose team verwacht door de grote menigte Achterhoekers een flink voordeel uit de eerste races van het jaar te halen.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Foto: REGIO8

Lees ook

lochem gemeentehuis0.jpg

Lochem wil ouderenzorg en wonen op elkaar afstemmen

De gemeente Lochem wil binnenkort aan de slag met plannen om wonen en zorg beter op elkaar af te stemmen. Ouderen staan daarbij centraal. Het doel is dat inwoners zo lang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen, met voldoende passende woningen en goede zorgmogelijkheden.

De Achterhoek in en uit: extra reistijd door wegwerkzaamheden rond Zutphen

Automobilisten van en naar de Achterhoek moeten de komende weken rekening houden met extra reistijd door werkzaamheden aan provinciale wegen rond Zutphen. Vooral tussen 20 april en 15 mei 2026 wordt forse verkeershinder verwacht, omdat dan tegelijk wordt gewerkt aan de N348 en de N314.

Strijd om zwembad Elten op scherp: ‘Sluiting is geen optie’

Meer dan duizend bezoekers per week, een belangrijke rol voor zwemles en gezondheid, en toch staat het Burgerbad in Elten onder druk. Een groeiende groep inwoners verzet zich via een petitie tegen sluiting, terwijl de gemeente Emmerich waarschuwt dat een tweede zwembad financieel heel moeilijk haalbaar is.

Stemmen0.png

Meekijken, vastlopende scootmobiels en opvallende posters: dit gebeurde er in Achterhoekse stemlokalen

In de week van de gemeenteraadsverkiezingen kijken we nog één keer terug. De stemmen zijn geteld, zelfs op kandidaatniveau, en ook alle verslagen vanuit de stemlokalen zijn inmiddels openbaar. Daarin staan opvallend veel bijzondere en soms ongemakkelijke situaties.

WhatsApp Image 2026-03-20 at 15.35.22.jpeg

Brand in houtkachel Borculo: geen gewonden

Bij een houtbedrijf aan de Parallelweg in Borculo woedde vrijdagmiddag een brand. De brandweer kwam ter plaatse, er waren geen gewonden.

VBGRAADO0.jpg

De Graafschap wacht topaffiche tegen gepromoveerd ADO: 'Verwacht ze gewoon op oorlogssterkte'

De Graafschap neemt het zondagmiddag op tegen koploper ADO Den Haag. De Hagenezen vierden dinsdag al feest, nadat ze ruim voor het einde van het seizoen promotie veiligstelden. Toch verwacht trainer Marinus Dijkhuizen niet dat dat invloed zal hebben op het duel in Doetinchem.