gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoekers Bouwman en Gesink aan start van de Giro

8d814f043e9e6f8a12236cf94ae62d64

Wielrenners Koen Bouwman en Robert Gesink zijn opgenomen in de ploeg van Jumbo-Visma voor de Giro d’Italia. Voor Ulftenaar Bouwman is het de kans om zijn blauwe bergtrui te verdedigen die hij vorig jaar binnensleepte als winnaar van het bergklassement.

Jasper Hazelaar |
De 29-jarige Bouwman zette daarmee de meest in het oog springende prestatie uit zijn carrière neer. Naast het veroveren van de bergtrui, schreef hij vorig jaar ook twee etappes op zijn naam. Dit jaar staat hij voor de zesde keer aan de start van de rittenkoers in Italië. Voor de 36-jarige Gesink uit Varsseveld is het zijn derde deelname aan de Giro. In 2013 moest hij opgeven, in 2018 sloot hij de koers af als nummer 23 van het eindklassement.

De Giro d’ Italia gaat dit jaar op zaterdag 6 mei van start met een individuele tijdrit. De laatste etappe is op zondag 28 mei in de Italiaanse hoofdstad Rome. Naast de Achterhoekers Bouwman en Gesink, maken ook Primog Roglic, Jan Tratnik, Tobias Foss, Sepp Kuss, Edoardo Affini en Michel Hessmann onderdeel uit van de ploeg.

Foto: REGIO8

Lees ook

giertank

Giertank gevuld met mest gekanteld in Zeddam

Een giertank die achter een trekker gekoppeld zat, is dinsdagochtend op de Terborgseweg in Zeddam op zijn zijkant terechtgekomen. De giertank was gevuld met mest, die na het ongeval licht uit de tank lekte.

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."