gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Achterhoek gaat voor nieuwe Regiodeal van 32 miljoen

dffcfb7b2274d60ab060cfde4a512a4e.jpg

De Achterhoek gaat bij het Rijk voor een nieuwe Regiodeal van 32 miljoen. Dat betekent een cofinanciering, dus eenzelfde inleg van 32 miljoen door de Achterhoek zelf en een totaalbedrag van 64 miljoen euro.

Domien Esselink |
Dat geld moet worden ingezet om de Achterhoek te presenteren als ‘een experimenteerregio en voorbeeldregio voor Nederland’, zoals in de memo bij de aanvraag wordt geschreven. Mirjam Koster van de Achterhoek Board lichtte de nieuwe Regiodeal maandagavond tijdens de Achterhoek Raad toe. In de toelichting staat ook vermeld: ‘De Regio Deal Achterhoek biedt onder meer springplanken en alternatieve modellen voor de gezondheidszorg, netcongestie en energiehubs, nieuwe vormen van landbouwgebruik en mobiliteit, etc.’

Koster sprak van drie geïntegreerde pijlers: leefbare gemeenschappen, duurzame economie en sterke arbeidsmarkt. “Vanuit deze drie pijlers bieden we het Rijk meerdere springplanken aan om innovatie en brede welvaart op een hoger plan te tillen. In totaal gaat het om elf springplanken naar de Achterhoek Visie 2030. Die 64 miljoen euro is realistisch begroot”, aldus Koster.

Geen woningbouw
Aangezien woningbouw ditmaal geen onderdeel mag zijn van de nieuwe Regiodeal wordt er niet ingezet op de maximale inzet van veertig miljoen euro. De vorige deal die de Achterhoek wilde sluiten met het Rijk werd eerder dit jaar nog afgewezen. De nieuwe Regiodeal wordt voor eind oktober ingediend. Koster: “Begin 2024 is de besluitvorming door het demissionaire kabinet en in het najaar van 2024 hopen we de Regiodeal definitief te kunnen sluiten.”

Foto: REGIO8

Lees ook

IMG_0213.jpeg

CDA trekt zich terug uit gesprekken over raadsakkoord in Berkelland

Het CDA heeft de stekker getrokken uit de gesprekken over een raadsakkoord in Berkelland. Fractievoorzitter Biense Klein Braskamp gaf dinsdagavond tijdens de raadsvergadering aan geen vertrouwen te voelen, dat er nog geen échte keuzes waren gemaakt en dat de gesprekken geen recht deden aan de verkiezingsuitslag.

WhatsApp Image 2026-05-12 at 15.50.39.jpg

Fietser gewond bij aanrijding met automobilist in Doetinchem

Bij een aanrijding tussen een fietser en een automobilist op de Eduard Schilderinkstraat in Doetinchem is dinsdagmiddag een fietser gewond geraakt. De fietser verleende geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.

CDA Gewonnen (NIEUWSUITBERKELLAND)

VVD heeft met drie zetels troefkaarten in handen in Berkelland

ANALYSE / Het CDA in Berkelland is met gekromde tenen aangeschoven bij de nieuwe informateur Erik Haverkort om te praten over een raadsakkoord. De grootste partij heeft de teugels niet in handen. Heeft het CDA de slag gemist of was die niet te winnen?

Gijssel0.png

In plaats van opgeheven hoofd met staart tussen de benen weg

COMMENTAAR / Arjen van Gijssel is per direct gestopt als wethouder namens het CDA in Berkelland. De Ruurlose bestuurder zegt ‘ruimte te willen maken’; niet alleen voor een opvolger ‘om verder te bouwen’, maar ook voor zijn eigen welzijn en dat van zijn gezin.

DSC02388.jpg

Organisatie Dwars deur Zelhem wil meer na succesvolle tweede editie

Ruim 800 deelnemers fietsten vrijdagavond tijdens Dwars deur Zelhem door winkels, autogarages, fabriekshallen en koeienstallen. Zelhemmers kregen op een sportieve manier een uniek kijkje achter de schermen bij bedrijven, waar je normaal gesproken niet zomaar naar binnen loopt.

aanrijding.jpg

Personenauto zwaar beschadigd bij botsing met busje in ’s-Heerenberg

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een busje zijn maandagavond op de Ulenpasweg in ’s-Heerenberg twee voertuigen met elkaar in botsing gekomen. Het busje kreeg geen voorrang, waardoor de aanrijding ontstond.