gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Aanvullend onderzoek naar ‘Gat van Roelofs’

2f8f091ebf0831d98abb04f48490ba1f.jpg
Redactie REGIO8 |
Vooral de verkeersveiligheid bleek omwonenden een doorn in het oog. Het opschroeven van de zandwinning brengt extra verkeer met zich mee en dat gaat volgens hen ten koste van de veiligheid. Met name het fietspad op de kruising Pakopseweg-Bievankweg voldoet volgens de omwonenden niet aan de veiligheidseisen. De Plattelandsraad heeft tijdens de informatieavond voorgesteld om te werken met een fietstunnel. Montferland wil nu dat het idee van een fietstunnel mee wordt genomen in een aanvullend onderzoek.

De uitbreiding van de zandwinning door de firma Roelofs zorgt voor veel discussie in de buurt. Niet alle buurtbewoners zijn het met elkaar eens, zo bleek op de informatiebijeenkomst. Een aantal zijn fel tegen de zandwinning, anderen juist niet maar zijn wel bezorgd over de gevolgen. Montferland zei eerder toe dat de geïntensiveerde zandwinning maximaal 10 jaar mag blijven en dat het terrein daarna een natuurgebied wordt.

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL MONTFERLAND DEBAT0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Montferland gemeenteraadsverkiezing 2026

De negen lijsttrekkers van de gemeente Montferland zijn donderdagavond met elkaar in debat gegaan in Gouden Handen in 's-Heerenberg. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de bestuurscultuur, woningbouw en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Montferland terug.

Coffeeshop0.png

Eigenaar coffeeshop Magic hoopt na explosies op gouden tip: ‘Wij denken dat dealers hierachter zitten’

Coffeeshop Magic in Doetinchem werd eind vorig jaar tot twee keer toe getroffen door explosies bij de gevel van het pand. Magic wil er alles aan doen om de daders te vinden en looft inmiddels 10.000 euro uit voor de gouden tip. Medewerker Mitchell* heeft een vermoeden uit welke richting de explosies komen.

Hengelo Gemeentehuis protest.jpeg

Omwonenden azc slepen gemeente voor de rechter: 'Amateurisme? Dat kun je best stellen'

Omwonenden voelen zich door de gemeente Bronckhorst bij de besluitvorming rond een asielzoekerscentrum (azc) achter het gemeentehuis in Hengelo te kakken gezet. Dat bleek dinsdag bij een rechtszaak die ze tegen de gemeente hadden aangespannen. Bewoners zijn ontevreden omdat de gemeente gemaakte afspraken over de locatie 'van tafel heeft geveegd'.

fdb34fd3-109d-4837-805c-498a67c8c8b1.jpg

Bestuurster gewond na botsing tegen boom op N319 bij Winterswijk

Een bestuurster is donderdagmiddag gewond geraakt bij een eenzijdig ongeval nabij Winterswijk. De vrouw is met onbekend letsel overgebracht naar het ziekenhuis.

GoudenHanden

Lijsttrekkers Montferland donderdagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Met nog twee gemeenten te gaan, is donderdagavond Montferland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

semvijverberg0.jpg

Hoger beroep in zaak baby Sem: patholoog en partner van verdachte worden gehoord

Een patholoog wordt opnieuw gehoord over de dood van baby Sem Vijverberg. Dat heeft het gerechtshof in Arnhem bepaald. De advocaten van de verdachte, de moeder van het kind, hadden daarom gevraagd.