gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

65 minderjarige asielzoekers eerste bewoners nieuw azc in Lochem

085f0dea828e737e20864a7cbfa0385c

65 minderjarige asielzoekers, die nu nog verblijven in hotel De Paasberg in Lochem, verhuizen eind augustus naar een nieuw asielzoekerscentrum (azc) aan de Ampsenseweg in Lochem. Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) heeft het perceel aan de Ampsenseweg 10-20 gekocht, waar op termijn 250 vluchtelingen worden gehuisvest.

Lotte Katerberg |  | Aangepast op
Volgens het COA is de opvang bedoeld voor langdurig verblijf. "We zijn blij dat de jongeren nu ergens tot rust kunnen komen. Ze hebben behoefte aan een rustiger verblijf in plaats van telkens te moeten verhuizen”, vertelt Caroline van Dullemen van het COA.

'Heel blij'
De opvang biedt dus plek voor 250 bewoners. “We zijn heel blij dat het COA deze stap heeft gezet”, zegt wethouder Michiel Rijsberman van Lochem. “Nu kunnen we de afspraken met het COA gaan maken over de wat de gemeenteraad en de omwonenden belangrijk vinden voor het opvangen van asielzoekers op deze plek. ”

Zodra de gemeente en het COA een bestuursovereenkomst hebben gesloten, kan een begin worden gemaakt met de voorbereiding op de komst van de overige 185 bewoners. Als gevolg van de landelijke Spreidingswet heeft ook Lochem de verplichting vluchtelingen op te vangen. Voor de gemeente Lochem is het aantal azc'ers vastgesteld op 250.

Veiligheid
De jongeren worden op het terrein intensief begeleid door gespecialiseerde jeugdzorgprofessionals. Ook is er altijd een receptie met beveiliging aanwezig. Omwonenden aan de Ampsenseweg worden betrokken via informatiebijeenkomsten, waar zorgen en ervaringen besproken worden. "Het succes van zo'n opvanglocatie komt vooral door intensief contact met omwonenden en lokale partners, zoals de wijkagent", zegt Van Dullemen.

Sterrenwacht Phoenix
Sterrenwacht Phoenix is op hetzelfde terrein aan de Ampsenseweg gevestigd. Hoewel formeel is bevestigd dat de sterrenwacht mag blijven, heerst er binnen die organisatie onzekerheid over de toekomst. De sterrenwacht, die vooral ’s avonds en ’s nachts actief is, voorziet praktische problemen met betrekking tot beveiliging en bezoekers. "Je hebt te maken met het aan- en afmelden van gasten en tijdslimieten, omdat je je op het terrein van het AZC bevindt," legt voorzitter Hans Lammertink uit.

Daarnaast maken enkele vrijwilligers zich zorgen over veiligheid, mede gevoed door landelijke berichtgeving over situaties zoals in Ter Apel. "En dat is niet omdat we iets tegen buitenlanders hebben, dat is zeker niet het geval", zegt Lammertink.

De organisatie is inmiddels actief op zoek naar een alternatieve locatie, maar dat blijkt niet eenvoudig, zegt Lammertink: "Voor een goed functionerende sterrenwacht heb je een donkere locatie nodig, vrij uitzicht op het zuiden en een ruimte die geschikt is voor publieksontvangst."

Het COA erkent de situatie en geeft aan dat er gesprekken gepland staan. "Je wordt buren van elkaar, dus dan ga je ook samen afspraken maken", aldus Van Dullemen.

Lees meer over:

Lees ook

Politie handboeien 4

Agenten vragen tweetal om ID, dan gaat het verschrikkelijk mis

Omstanders en een stroomstootwapen moesten er aan te pas komen om agenten te ontzetten: het liep in april vorig jaar in Lochem helemaal uit de hand toen om een identiteitsbewijs werd gevraagd. De rechtbank boog zich vrijdag over de zaak tegen twee mannen, die geprobeerd zouden hebben twee politiemensen te wurgen.

Coffeeshop0

Coffeeshop Magic verhoogt beloning gouden tip explosies naar 25.000 euro

Coffeeshop Magic in Doetinchem heeft de beloning voor de tip die leidt tot de aanhouding van de verdachte achter de explosies bij het pand verhoogd naar 25.000 euro. De cannabiszaak hoopt daarmee nieuwe informatie los te krijgen over de dader of daders van de aanslagen, die eind vorig jaar grote schade veroorzaakten aan de coffeeshop aan de Veemarkt.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 11.28.49

Gewonde bij kop- staartbotsing bij Silvolde

Bij een kop- staartbotsing in Silvolde is een gewonde gevallen. De botsing ontstond toen een automobilist niet zag dat een andere automobilist al enige tijd stilstond. Hij wachtte op een vrachtwagen die de weg op wilde draaien vanuit een inrit waar hij in moest.

WhatsApp Image 2026-08-24 at 09.38.06

Kruising vol brokstukken na ongeval op N18, geen gewonden

Bij een ongeval tussen een bedrijfsbus met aanhanger en een auto bij Varsseveld zijn maandagochtend geen gewonden gevallen. Het ongeval leverde een flink ravage op, de bedrijfsbus belandde op de kop in de middenberm.

232aa5c1-0cf8-366f-9beb-0a19a8110ecd

Eerste eredivisiewinst vrouwen De Graafschap valt in de smaak bij fans

De 1-0 overwinning van De Graafschap op Heerenveen zorgt voor veel blije gezichten in Doetinchem. Fans zijn trots op de eerste eredivisiezege van het Achterhoekse vrouwenelftal: "Hier zijn we heel blij mee."

IMG_8781.JPG

Geklungel kost De Graafschap de wedstrijd in Venlo

De Graafschap wacht na drie speelronden nog op de eerste zege in de Keuken Kampioen Divisie. Ondanks een snelle voorsprong gaf de ploeg van Thomas Duivenvoorden de wedstrijd door geklungel uit handen in Venlo. VVV - van oud-trainer Marinus Dijkhuizen - won met 2-1 in De Koel.