gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

21 automobilisten zijn voertuig kwijt na grootschalige controle langs A18

884b6fe25718a287a8f11acc9d8b3e2d.jpg

Bij een grootschalige controle langs de A18 bij Didam is woensdag meer dan 80.000 euro geïnd door medewerkers van de Belastingdienst. Daarnaast is er door de politie beslag gelegd op 21 voertuigen en zijn er verscheidene boetes uitgedeeld, onder meer voor rijden onder invloed.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
De grootschalige controle vond woensdag aan het eind van de middag plaats op de snelweg A18, tussen Didam en Wehl. De politie heeft elf mensen beboet voor het gebruik van een mobiele telefoon achter het stuur, zes kregen een bon voor te hard rijden. Daarnaast reden negen bestuurders zonder de juiste verlichting en hadden drie mensen hun gordel niet om. Vier automobilisten reden zonder rijbewijs. Drie andere bestuurders liepen tegen de lamp voor het rijden onder invloed. Door de Belastingdienst is 83.000 euro aan openstaande belastingschulden geïnd.

Niet alleen automobilisten werden gecontroleerd op overtredingen, ook vrachtwagenchauffeurs werden van de weg gehaald. In totaal zijn er dertien transportvoertuigen gecontroleerd, waarvan acht Nederlandse en vijf uit het buitenland. De politie trof bij een enkeling onjuiste papieren of een verlopen tachograaf aan, dat is een apparaat dat rijtijden registreert.

Lees ook

20260520_104721.jpg

Varsseveldse leerlingen in de ban van Water Race: ‘Water is goud waard’

Op basisschool de Meeander in Varsseveld is woensdagochtend de Water Race gelanceerd. 41 leerlingen uit groep 8 gaan de komende weken de strijd met elkaar aan voor een betere waterkwaliteit in hun omgeving. Samen met milieuorganisatie Race Against Waste wil Provincie Gelderland waterbewustzijn onder kinderen vergroten.

WhatsApp Image 2026-05-20 at 16.14.33.jpeg

Automobilist gewond nadat auto over de kop slaat op Netterdseweg in Azewijn

Bij een eenzijdig ongeval op de Netterdseweg in Azewijn is woensdagmiddag een persoon gewond geraakt. De auto kwam in de sloot terecht en maakte vervolgens een koprol.

OpeningN348 Provincie/Gemeente.jpeg

Werkzaamheden N348 tussen Eefde en Gorssel klaar: maximumsnelheid verlaagd

De provincie Gelderland heeft vorige week samen met onder andere de gemeente Lochem de N348 tussen Eefde en Gorssel geopend. De weg zat de afgelopen zeven weken dicht door werkzaamheden.

NieuweMolen0.jpg

Nieuwe Molen in Sinderen honderd jaar: voorzitter (97) trots

Maalderij De Nieuwe Molen viert haar 100-jarig jubileum. Het industrieel historisch erfgoed in Sinderen wordt beheerd door een stichting, die onderhoud verzorgt en af en toe nog brood bakt. Voorzitter Dolf Kersjes (97) kijkt met trots naar de geschiedenis aan de Keurhorsterweg, waar hij opgroeide.

Bijen0.jpg

Imkeropleiding populair in Achterhoek: vrouwelijke interesse groeit

De populariteit van het bijenhouden groeit in de Achterhoek. Bij de Bijenstal van imkervereniging de Grensstreek in natuurgebied Engbergen merken ze dat er een groeiende interesse is om het imkervak te leren. Imker Arie Doornink ziet een bijzondere trend.

Duitsland Drukte.jpg

Vervanging viaducten op A3 bij Emmerich: opnieuw belemmeringen voor grensverkeer

Automobilisten die eind mei via de A3 verder Duitsland in willen, moeten opnieuw rekening houden met flinke vertraging. De Duitse Autobahn gaat van vrijdag 29 mei 20.00 uur tot maandag 1 juni 05.00 uur helemaal dicht tussen de grensovergang bij Beek en Emmerich-Ost.