gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

‘Zelhem Op Hete Kolen’ droomt van weekendevenement na eerste editie

4846957f296baeddbd033734b89b8b7b

Zelhem stond dit weekend letterlijk en figuurlijk op hete kolen. Honderden bezoekers trokken naar het centrum van het Achterhoekse dorp, waar diverse livebands en foodtrucks hen verwelkomden. Het evenement ‘Zelhem Op Hete Kolen’ is een nieuwe festiviteit die samengaat met de bekende Smoks Hanne Rit. Volgens medeorganisator Hendrik Jan Lovink valt het nu al goed in de smaak bij de bezoekers.

Viggo Zweverink |  | Aangepast op
“Er zijn al dorpelingen geweest die zien dat het een nieuwe aanpak heeft en dat het ook werkt. Je ziet nu ook veel meer betrokkenheid bij de bands”, aldus Lovink. “De smokers staan buiten, de mensen pakken een lekker terrasje en dat is eigenlijk precies wat we ook wilden.”

Om het evenement zo divers mogelijk te maken, zocht Lovink bewust de samenwerking met lokale ondernemers op. “We hebben de horeca bij elkaar geroepen en ik heb het plan gepresenteerd, en iedereen was enthousiast”, vertelt Lovink. “Nu is de lokale horeca er letterlijk bij betrokken. Zij gaan nu ook naar buiten met hun keuken. Het is leuk dat je nu gewoon een plein hebt waar je lekker rond kunt lopen en allerlei verschillende dingen kunt eten en drinken.”

Ook de Smoks Hanne Rit valt volgens Lovink meer in de smaak. “Het record van vorig jaar hebben we overtroffen, dus we zijn hartstikke blij. We hebben weer meer bromfietsen, meer auto’s. Het gaat niet per se om de aantallen, maar ik vind het wel leuk dat het zo enthousiast ontvangen wordt.”

Dromen over volgend jaar
Zelhem geniet nog na van de eerste editie, maar de organisatie heeft al grote plannen voor volgend jaar. “Het kan misschien zomaar een keer een heel weekend worden”, vertelt Lovink enthousiast. “Ik bedoel, als dit hier nu toch allemaal al staat, waarom zou je dan op zaterdagavond niet iets leuks kunnen doen? Dus ik hoop dat dat volgend jaar gaat gebeuren.”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal.

Lees ook

GoudenHanden

Motie van wantrouwen tegen voltallig college, vlak voor wisseling

Een week voor de collegewisseling heeft Partij Helder een motie van wantrouwen ingediend tegen het voltallige college van burgemeester en wethouders. Aanleiding is de weigering van het college om informatie te verstrekken over de COA-schouw rond de mogelijke komst van een azc in Montferland.

WhatsApp Image 2026-06-26 at 09.53.59

Code rood voor hitte ook op zaterdag, KNMI waarschuwt voor gezondheidsrisico's

De extreme hitte in de Achterhoek houdt ook zaterdag aan. Daarom heeft het KNMI opnieuw code rood afgegeven. De waarschuwing geldt vanwege temperaturen die opnieuw ruim boven de 30 graden uitkomen. Vooral de combinatie van hoge temperaturen en een hoge luchtvochtigheid zorgt volgens het KNMI voor een zeer belastende hitte.

03 Gemeentehuis Montferland0

Nieuwe coalitie is er uit: ‘Montferland maken we samen’

Onder de naam ‘Montferland maken we samen’ is vrijdagmiddag het nieuwe coalitieprogramma van de gemeente gepresenteerd. De nieuwe coalitie bestaat uit CDA, VVD, PRO en Lokaal Belang Montferland, dit was eind mei ook het advies van de verkenner.

76f3cc2e-84e9-42ed-81e4-a272228a2f32 (1)

Weerboer Gerrit Vossers verwacht verkoeling na het weekend: 'Nog even afzien'

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Bij de Farm & Country Fair in Aalten voorspelt de weerboer in de extreme hitte dat verkoeling na het weekend komt.

StationDoetinchem0

Gemeenteraad opnieuw bezorgd over veiligheid rond station Doetinchem

De veiligheid rond station Doetinchem was donderdagavond opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de gemeenteraadsvergadering. Fractievoorzitter Ernst Kasteleijn van Gemeentebelangen Doetinchem trok aan de bel, omdat zijn fractie naar eigen zeggen steeds meer signalen ontvangt dat de situatie rond het station weer verslechtert.

aanhouding ulft blur

Verdachte steekincident met slagersmes in Ulft is 55-jarige man uit Doetinchem

De man die donderdag een vrachtwagenchauffeur in Ulft te lijf ging met een slagersmes is een 55-jarige man uit Doetinchem. Het slachtoffer heeft zich moeten laten behandelen aan zijn verwondingen.