gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Nieuw' plein in Doetinchem krijgt de vorm van bloem

c6c862575e9a30fa074139d56224b37f

Dichtbij de binnenstad van Doetinchem komt het nieuwe 'Mispelplein'. Aannemer Dostal uit Vorden begint dinsdag met de werkzaamheden tussen de Wijnbergseweg/ Dichterseweg en de fietsbrug.

Serena Speet |
"Het plein krijgt de vorm van een Mispelbloem", aldus gemeente Doetinchem. "Op dit plein komt een kunstwerk met gietijzeren tegels." Elk 'bloemblad' krijgt volgens de gemeente een eigen functie: "Zo bestaat één bloemblad uit een fietsenstalling, een ander is het openbaar toilet en weer een ander is een terrasvlonder." De laatste twee bloembladen zijn groen en ecologisch, ook komt er een drinkwaterpunt. De eerste fase van de werkzaamheden beginnen dinsdag. Naar verwachting zijn beide fases eind januari 2023 afgerond.

Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de brug, wel zullen met name fietsers hinder ervaren. "Tijdens een aantal werkzaamheden zullen zij moeten afstappen", waarschuwt de gemeente. In de tweede fase wordt de fietsoversteek naar de fietsbrug aangepast. "Hierbij halen we de scherpe bocht uit het fietspad", laat de gemeente weten. "Omdat het fietspad de rijbaan kruist, moeten we de Wijnbergseweg/Dichterseweg ter hoogte van de fietsbrug tijdelijk afsluiten. Er komt een omleiding voor gemotoriseerd verkeer."

Foto: Gemeente Doetinchem

Lees ook

GRARKCFOTO

De Graafschap geeft voorsprong uit handen en deelt de punten met RKC

De Graafschap heeft vrijdag, tijdens een stormachtige avond, in eigen huis met 1-1 gelijkgespeeld tegen RKC Waalwijk. In de slotfase gaven de Doetinchemmers de voorsprong uit handen en werd de vierde overwinning van het seizoen misgelopen.

GerritVossers6710

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een onstuimig herfstweekend

Gerrit Vossers bespreekt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersverwachting voor het weekend in de Achterhoek en Liemers. Dit weekend staat er een onstuimig herfstweekend voor de deur.

Boerinnen_9824

'Landbouwdiplomatie' richt zich op boerinnen in de grensstreek

Een eigen koers voor het boerenbedrijf vraagt om kennis, contacten en geld. Toch voelen boerinnen zich als ondernemer nog geregeld achtergesteld of buitengesloten. De Nederlandse ambassade in Berlijn bracht samen met Duitse regionale boerenorganisaties boerinnen uit de Achterhoek en het Kleverland bijeen. Wat kunnen zij over de grens voor elkaar betekenen?

regen10

Code geel in de Achterhoek vanwege storm Austen

Vanwege storm Austen geldt vrijdagavond in de Achterhoek en andere delen van Nederland code geel. Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten. De regio lijkt de rest van het weekend gespaard te worden.

WhatsApp Image 2026-10-23 at 10.45.13

Brand in dak van aanbouw woning in Silvolde snel geblust

In het dak van een aanbouw van een woning aan de Ulftseweg in Silvolde is vrijdagochtend brand uitgebroken. De brandweer rukte met meerdere eenheden uit om het vuur te bestrijden.

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.