Ulft, Nederland
Terug

'Hasfalt' zonder bitumen bij Breedenbroek

0bc9fbb93861e23a7985c1d91292624f.jpg

Oude IJsselstreek heeft samen met de gemeente Assen de primeur van asfalt zónder bitumen. Op de Den Dam bij Breedenbroek wordt donderdag de eerste zogenaamde ‘Harsfalt’-laag aangebracht op de weg.

Jasper Hazelaar |
Het asfalt is volgens de ontwikkelaar duurzaam omdat er geen bitumen in wordt gebruikt. In plaats van dit fossiele bindmiddel, is er een biologisch middel gebruikt. Dit bevat volgens de ontwikkelaar van het Harsfalt een mix van biologische oliën, hars en lignine. “Die zijn onderzocht op onder andere gezondheid, milieu, herbruikbaarheid, materiaaleigenschappen en mengseleigenschappen”, meldt Ralph Venema van het Asfalt Kennis Centrum. “Met Harsfalt wordt een grote stap genomen in de duurzaamheidsdoelstellingen, zoals die zijn beschreven in het klimaatakkoord.”

Het proefvak op Den Dam, dat naast Breedenbroek ook in Sinderen ligt, wordt na het aanbrengen vier jaar lang in de gaten houden. Binnen deze monitoring wordt onder meer gekeken naar de rafeling en de veroudering van het wegdek.

Foto: REGIO8

Lees ook

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.

peperkamp_@theo.acworth_PHOTO_1064_Midres (6).jpg

Zelhemse Melissa Peperkamp klaar op Winterspelen: geen finaleplaats

Geen finaleplaats deze Olympische Winterspelen voor Melissa Peperkamp. De Zelhemse snowboardster kwam zondagmiddag op het onderdeel Slopestyle een halve punt te kort, nadat ze eerder in de week ook op Big Air de eindstrijd miste.

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.