Ulft, Netherlands

Nieuwenhuis derde in Parijs-Tours

Wielrenner Joris Nieuwenhuis is als derde geëindigd in Parijs-Tours. De renner uit Zelhem finishte achter Benoit Cosnefroy en winnaar Casper Pedersen.
Regio8 | 11 oktober 2020 15:16 | Aangepast op 11 oktober 2020 15:16
Normaal is de wielerwedstrijd in Frankrijk één van de laatste wedstrijden van het seizoen. In de 114e editie van Parijs-Tours wisten de Fransman Cosnefroy en de Deen Pedersen te ontsnappen. Pedersen, ploeggenoot van Nieuwenhuis bij Team Sunweb, ging er uiteindelijk met de winst vandoor. Nieuwenhuis kwam dertig seconden later in een vijfmansgroep als derde over de streep. De wielerklassieker werd vorig jaar gewonnen door de Belg Jelle Wallays.

Doordat het schema dit jaar over hoop werd gegooid door corona, kreeg de wedstrijd dit jaar minder aandacht. Vandaag werd er namelijk ook gekoerst in Gent-Wevelgem en ook de Giro D'Italia vond plaats. Bij de etappekoers in Italië doet Koen Bouwman uit Ulft mee. Parijs-Tours werd in 2004 voor het laatst gewonnen door een Nederlander. Toen ging Erik Dekker er met de winst vandoor.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...