Ulft, Netherlands

Nieuwenhuis ambitieus in de Tour de l’Avenir

Regio8 | 19 augustus 2017 12:04 | Aangepast op 19 augustus 2017 12:04
"Ik was verbaasd dat ik mee mocht", zegt Joris Nieuwenhuis over zijn deelname aan de wielertour over negen etappes. Een schouderblessure kostte de 21-jarige Zelhemmer deelname aan het Nederlands Kampioenschap in Montferland, maar nu is hij volledig hersteld. "Eigenlijk heb ik er geen last meer van", aldus Nieuwenhuis, die al voorzichtig naar de wintermaanden kijkt. "Dat ik mee mocht is belangrijk voor mij omdat ik dan nog een goede meerdaagse kan rijden richting het cross-seizoen. Ik hoop me te laten zien om eventueel nog een plekje te bemachtigen voor het WK."

In een sterk deelnemersveld wil Nieuwenhuis zich dit jaar in de eerste vijf etappes laten zien. "De beste beloften van het seizoen", zo omschrijft de Zelhemse wielrenner zijn tegenstanders. "Ik ga de Tour hier niet winnen, maar ik kan wel een mooie rol spelen. Dit jaar willen we voor ritzeges gaan en dat kan bij mij alleen als ik in een ontsnapping zit."

De Tour de l’Avenir is vrijdag van start gegaan in Loudéac. De laatste etappe is volgende week zondag met een finish in de Alpen.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

Aaltense burgemeester in Dusseldorf onderscheiden voor grensoverstijgende samenwerking brandweren

Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten is onderscheiden met een bijzondere medaille va...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeeld het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Gemeenteraad wil dat college landbouwsluis Beek heroverweegt

Als het aan de gemeenteraad van Montferland ligt kijkt het college nog eens kritisch naar het plaats...

Weerboer Gerrit voorspelt vanaf de kermis in Etten een wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Bus uitgebrand in Doetinchem, brandstichting niet uitgesloten

Een voertuig is donderdagavond volledig uitgebrand in Doetinchem. De politie onderzoekt de oorzaak e...