Ulft, Netherlands

Nieuwe techniek maakt water in Achterhoek schoner

Waterschap Rijn en IJssel gaat de rioolwaterzuiveringen in de Achterhoek uitbreiden met vernieuwde technieken om zo de kwaliteit van het water in beken en rivieren te verbeteren. Met het project, dat begint in Winterswijk, hoopt de organisatie aan de Europese eisen van 2027 te voldoen.
Rens van Schip | 23 december 2022 13:09 | Aangepast op 23 december 2022 13:09
“Het water in de beken en rivieren is al relatief schoon, maar het kan nog schoner”, vertelt heemraad Antoinet Looman. Het waterschap komt nu met vernieuwde technieken voor de rioolwaterzuiveringen, die het eerst wordt geïnstalleerd in Winterswijk. Daarna volgen in de Achterhoek de locaties in Etten, Aalten, Lichtenvoorde en Ruurlo. De nieuwe techniek zorgt ervoor dat schadelijke stoffen zoals ammonium, fosfor en medicijnresten beter uit het afvalwater verwijderd worden. Volgens het waterschap wordt gezuiverd water, wat naar de beken en rivieren gaat, vervolgens veel schoner. “Door deze aanpassing zetten we een grote stap naar een nog betere waterkwaliteit, zoals ook Europa van ons vraagt,” laat Looman weten.

De nieuwe aanpassingen zijn nodig voor het voldoen aan de Europese kwaliteitsnormen van na 2027. Volgens woordvoerder Petra Augustijn van het waterschap voldoen de installaties aan de huidige wetgeving, maar worden ze aangepast met het oog op de toekomst: “De hogere kwaliteitsnormen in de Groenlose Slinge, Oude IJssel, Keizersbeek en de Baakse Beek zijn nog niet behaald. De waterkwaliteit moet hier verder verbeterd worden."

Winterswijk
De eerste locatie die onder handen wordt genomen is de rioolwaterzuivering in Winterswijk. Die locatie in de Achterhoek is verantwoordelijk voor de zuivering van het afvalwater van bedrijven en huishoudens in de regio Winterswijk en Groenlo. De vernieuwde methodes worden vanaf april 2023 geïnstalleerd, waarna ze in de zomer van 2024 gebruikt kunnen worden.

Foto: REGIO8 (archief, zuivering in Etten)

Meest gelezen

Trekkertrek keert na jaren terug in Heelweg: 'Dit is het allermooiste wat er is'

Nick Hermsen | Remco Geurts | Chayenne Oldenkotte | 18 sep 2025 16:24

Vermiste Doetinchemse vrouw (30) teruggevonden

Redactie REGIO8 | 21 sep 2025 17:15

Lees ook

Inwoners Etten uiten zorgen over mogelijke komst van asielzoekersdorp nabij dorpskern

Zo’n driehonderd inwoners van Etten kwamen zaterdagochtend samen om hun stem te laten horen tegen de...

Waarnemend burgemeester Jetten wisselt stuivertje met vertrokken Bengevoord

Sinds 2 september heeft Winterswijk een nieuwe eerste burger, al is het slechts voor de duur van ach...

Corso Winterswijk heeft nooit meer een bloementekort?

Achtereenvolgende droge en natte lentes en zomers dreven corsobouwers de laatste jaren tot wanhoop, ...

Weerboer Gerrit voorspelt met de 'pittige deerntjes' een weekend met af en toe zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Achterhoekse Westerveld op plek vijf van GroenLinks-PvdA

Lisa Westerveld staat de komende verkiezingen op de vijfde plek van de kandidatenlijst van GroenLink...

Stormkracht Wenters wegens succes verlengd: ‘Iedereen wil het zien’

De indrukwekkende mini-docu Stormkracht Wenters, over de verwoestende valwind en de daaropvolgende s...