Ulft, Netherlands

Nieuwbouw Vragender vertraagd na vondst

De gemeenteraad van Oost Gelre is dinsdagavond niet akkoord gegaan met de aankoop van een perceel door de gemeente om woningen te realiseren. Mogelijke archeologische resten in de bodem zorgen ervoor dat er niet dieper dan zestig centimeter gegraven mag worden en dat levert problemen op voor woningbouw.
Regio8 | 9 juni 2021 10:00 | Aangepast op 9 juni 2021 10:00
De locatie, op de hoek van de Pastoor Scheepersstraat en de Kapelweg, is in beeld voor de nieuwbouw van woningen. Uit archeologisch onderzoek dat de gemeente heeft laten uitvoeren blijkt echter dat er mogelijk resten onverbrand bot en resten van bewoning in de bodem zitten. Dit betekent dat er niet dieper dan maximaal zestig centimeter gegraven mag worden. Voor woningbouw levert dit problemen op, omdat de fundering of riolering vaak dieper komt te liggen dan de zestig centimeter die nu is toegestaan op het perceel.

Alternatieven zijn er wel, maar de extra kosten die daarvoor gemaakt moeten worden komen volgens wethouder Karel Bonsen bij de koper van de grond te liggen. “Als die kosten bij een starter komen te liggen gaan ze persoonlijk failliet”, geeft CDA-raadslid René Plaggenburg bij de wethouder aan. “Dat kan toch niet de bedoeling zijn.” Ook Freek Jansen van OOG uitte felle kritiek op Bonsen: “Er zijn plannen waar wij als gemeente dit risico wel dragen, maar in dit geval doen we het niet. Daar heb ik heel veel moeite mee.”

'Dat geeft wel vertraging'
Een meerderheid van de gemeenteraad vroeg de wethouder om het plan voorlopig aan te houden om de archeologische waarde beter te onderzoeken en om te kijken of het risico bij de gemeente neergelegd kon worden. Bonsen wilde hier niet in mee gaan, waarna het plan niet werd gesteund door de gemeenteraad. “Dan moeten we in Vragender opnieuw kijken waar andere mogelijkheden voor woningbouw zitten. Dat geeft wel vertraging en dat vind ik jammer”, aldus Bonsen.

'Ik heb hier echt heel veel moeite mee'

CDA-er Plaggenburg, zelf woonachtig in Vragender, baalt dat woningbouw in het kerkdorp nu forse vertraging oploopt. “Dit kan toch niet waar zijn. Ik heb hier echt heel veel moeite mee”, aldus het zichtbaar aangeslagen raadslid. Plaggenburg riep de wethouder op om alsnog werk te maken van twee andere mogelijke woningbouwlocaties in Vragender, zodat de schop alsnog de grond in kan.

Foto: Google Maps

Lees ook

Veertig meter hoog uitkijkplatform moet Aa-meer Bocholt aanlokkelijker maken

Bocholt wil graag een uitkijkplatform van veertig meter hoog bij het Aa-meer. Hiervoor pleitte het C...

Franse aanvaller Kaninda tekent contract bij De Graafschap

Nathan Kaninda heeft zijn eerste contract bij De Graafschap getekend. De 21-jarige Franse aanvaller ...

Zwarte Cross nog zeker vijf jaar in Lichtenvoorde

De gemeente Oost Gelre en de organisatie van de Zwarte Cross hebben dinsdagmiddag een nieuwe samenwe...

Geen gewonden bij kop-staartbotsing Hamelandroute bij Aalten

Er heeft dinsdagmiddag een kop-staartbotsing plaatsgevonden in de buurt van Aalten. De bestuurders w...

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...