Ulft, Netherlands

Nieuw compliment mantelzorgers Montferland

Het mantelzorgcompliment voor de 1200 mantelzorgers in de gemeente Montferland dat eerst helemaal zou worden wegbezuinigd, blijft nu toch in een andere vorm voor mantelzorgers bestaan. De gewijzigde invulling van het mantelzorgcompliment maakt deel uit van een bezuinigingspakket van ruim 1 miljoen euro op de sociale sector dat donderdagavond in de gemeenteraad door een meerderheid werd aangenomen.
Regio8 | 18 april 2019 22:04 | Aangepast op 18 april 2019 22:04
Mantelzorgers in Montferland krijgen nu nog een jaarlijkse waardering van de gemeente middels LOKO-bonnen ter waarde van 100 euro. Deze bonnen kunnen besteed worden bij verschillende ondernemers in de de gemeente. De coalitiepartijen kwamen tijdens de raadsvergadering met een voorstel om deze LOKO-bonnen af te schaffen en te vervangen door een jaarlijkse mantelzorgersbijeenkomst waarbij zij een passende attentie of cadeau krijgen uitgereikt. Voor de uitvoering hiervan willen de coalitiepartijen 50.000 euro beschikbaar stellen, waarin Montferland zelf mag bepalen hoe dat bedrag op een passende manier kan worden besteed. Hierdoor wordt er 104.000 euro bespaard op de huidige vorm van het mantelzorgcompliment. De invulling van dit mantelzorgcompliment werd niet gesteund door de oppositiepartijen PvdA en Lijst Groot Montferland.

In het pakket van bezuinigingsmaatregelen op de sociale sector zit wel het weg bezuinigen van praktijkondersteuners bij huisartsen, het invoeren van een kilometerbudget voor de regiotaxi, personeelskosten bij zorgorganisatie Welcom en het investeren in goede gesprekken tussen cliënt en aanbieder om vooraf een goed beeld te krijgen welke ondersteuning mensen nodig hebben. Dit moet als doel hebben om zorgkosten te besparen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winst voor De Graafschap in ontsierde derby: supporters gewond terug naar Achterhoek

De Graafschap heeft donderdagavond met 1-2 gewonnen van Vitesse. Door een late treffer van aanvoerde...

Doetinchem draagt Koningsdag-stokje over aan Dokkum: 'Ik zou Normaal willen overnemen'

Het is inmiddels alweer bijna acht maanden geleden, maar toen stond heel Doetinchem op zijn kop tijd...

Groei van het aantal pabo-studenten zet zich voort in Doetinchem

Iselinge Hogeschool in Doetinchem ziet dit studiejaar opnieuw een groei in het aantal nieuwe student...

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...