Ulft, Netherlands

Nabestaanden crash Ruurlo willen naar rechter

Regio8 | 11 mei 2018 09:35 | Aangepast op 11 mei 2018 09:35
De vrouw en schoonvader van één van de overleden slachtoffers, Herwin, willen volgens Omroep Gelderland mogelijk stappen ondernemen tegen de provincie Gelderland en de wegbeheerder wegens nalatigheid bij strooien. Ze wachten op het politierapport over de crash, maar dat is er drie maanden na het fatale ongeluk nog niet.

Heel erg stil
Drie kleine bloemetjes, een grote bloem en drie kaarsjes. De Hengelose Anica heeft een tasje bij zich en plant met een veiligheidshesje bloemen op de plek van het ongeluk. Hier kwam haar man Herwin drie maanden geleden om het leven.

‘’Het is heel erg moeilijk om hiernaartoe te komen. De rit hierheen was heel erg stil’’, zegt Anica. Samen met haar vader bekijkt ze de plek van het ongeluk.’’ Hij moet uit die flauwe bocht uit de richting van Ruurlo de macht over het stuur zijn kwijtgeraakt’’, legt Anica uit. ‘’Een tegenligger vanuit Zelhem heeft hem hier op deze plek geraakt.’’

‘’De oorzaak willen we heel graag weten’’, zegt Eef-Jan Elst, de vader van Anica. ‘’De weg zou spekglad zijn geweest.’’ Duidelijkheid is er niet. ‘’Het politierapport laat nog steeds op zich wachten. Wij hebben gehoord dat het rapport geen prioriteit heeft omdat alle betrokkenen zijn overleden.’’ Ook met de verzekering kan het niet afgewikkeld worden zolang het politieonderzoek nog loopt.

Reactie politie
‘’Natuurlijk vinden we het heel vervelend voor de nabestaanden dat zij zolang moeten wachten op het rapport van onze Verkeersongevallenanalisten. Drie maanden is voor ons geen gewenste doorlooptijd om een proces-verbaal aan te bieden bij het Openbaar Ministerie. Maar het is ook geen extreme overschrijding van een afhandeling’’, stelt de politie. ‘’Bij de Verkeersongevallenanalyse, dat onder de afdeling Forensische Opsporing valt, hebben we momenteel een krappe capaciteit en moeten er keuzes worden gemaakt. Doordat de verdachte is overleden in deze zaak, kunnen we niet tot vervolging overgaan. Strafvervolging is het hoofddoel van het starten van een onderzoek. De ongevallen waarbij er nog levende slachtoffers/verdachten betrokken zijn gaan dan in de afhandeling voor.’’

De nabestaanden willen bovenal dat dit nooit meer gebeurt. Ze hebben verschillende mensen en instanties gesproken en hoorden dat er zaterdagavond voor het laatst is gestrooid. Het ongeluk gebeurde maandagochtend vroeg.

Strooien is complex proces
‘’Het strooien is een heel complex proces’’, legt woordvoerder Petra Borsboom van de provincie uit. ‘’Het is in Nederland heel professioneel georganiseerd. We doen dat op basis van vastgestelde normen. Daar zijn verschillende instanties bij aangesloten. In het strooibeleid staat van alles over uitrijtijden, het soort zout, de hoeveelheid die gestrooid moet worden, opleidingen die nodig zijn enzovoort.’’

Er wordt niet altijd op elk moment gestrooid, zegt Borsboom. De reden is dat er soms al genoeg zout op de weg ligt, maar dat dat ingereden moet worden. ‘’Ieder ongeluk is er één te veel. Ook zo'n dramatisch ongeluk maakt bij ons veel indruk. Wij kunnen niet voorkomen dat dit soort ongelukken gebeuren., omdat heel veel dingen een rol spelen die een mens eigen is. Hoeveel aandacht heeft iemand? Had iemand door dat de weg glad was? Allemaal vragen waar het politierapport misschien antwoord op kan geven.’’

Snel duidelijkheid
‘’Natuurlijk kun je stellen dat mijn schoonzoon te hard heeft gereden voor de omstandigheden die er waren’’, zegt Eef-Jan Elst. ‘’Maar hij had er al veertig kilometer opzitten waar hij blijkbaar geen enkele last heeft gehad. Tot dat fatale stukje tussen Ruurlo en Zelhem.’’

Het allerbelangrijkste is volgens Elst rust voor Anica en haar twee jonge kinderen. ‘’Voor ons als nabestaanden is het heel moeilijk dat het allemaal zo lang duurt. Afsluiten kun je het nooit, maar het is fijn als je daarin wat meer rust hebt’’, zegt Anica.
Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl


Lees ook

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Na de moord op zijn dochter kiest Winterswijker voor strijd: 'Wij hebben rouw met een A'

Het leven van Wim Hertgers uit Winterswijk veranderde twee jaar geleden voorgoed. Op 8 oktober 2023 ...

Sander Berendsen van Warboel koninklijk onderscheiden

Sander Berendsen, de drijvende kracht achter het duo Warboel, is benoemd tot lid in de Orde van Oran...

Duitse automobilist rijdt door weiland en belandt in sloot Gendringen

Een Duitse automobilist heeft zondagmiddag iets voor 13.00 uur de verkeerde afslag genomen in Gendri...

‘In Loil kan het’: dorp ontvangt forse steun voor nieuwe MFA

Loil zit niet stil. Nadat de kerk al is omgebouwd tot evenementenlocatie, wordt in het dorp nu gewer...

Vierde competitiezege op rij voor De Graafschap

De Graafschap heeft voor de vierde keer op rij gewonnen. Deze keer versloeg de ploeg van Marinus Dij...