gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Music Show Scotland treedt nog één keer op buiten Borculo

b4e3e76fd6929b47bdd3221f4f2060f9.jpg

De slotshow van Music Show Scotland vindt zaterdag plaats in de Rotterdamse evenementenlocatie Ahoy. De show met Schotse muziek en dans heeft de afgelopen vijftien jaar door heel Europa getoerd en vertrekt nog één keer uit Borculo om op te treden.

Serena Speet |
"Er zijn twee woorden, voldoening en trots", blikte de man achter de show, Hans Beerten, eerder terug op de afgelopen jaren. "Ik denk dat alle spelers die meegedaan hebben, die in al die grote hallen in Europa hebben gespeeld, dat zij straks als het klaar is daaraan terugdenken met een grote glimlach op het gezicht." Music Show Scotland begon ooit in sporthal 't Timpke in Borculo en heeft inmiddels in de grootste zalen van Europa gestaan. Na de show in Ahoy gaat de voorstelling niet opnieuw toeren. "Alle materialen, ons hele kasteel en alle techniek, wordt bij ons in het magazijn opgeslagen", legt de directeur uit. "Dan moeten we wachten tot we onze nieuwe locatie voltooid hebben en dan gaat het weer gebeuren."

Onder de naam 'The Castle' wil Beerten de grootste concerthal van de Achterhoek in Borculo neer te gaan zetten. In het kasteel gaan drie- tot vierduizend bezoekers passen. "In de hele regio, bijna de hele Achterhoek en zelfs Twente is niets dat vergelijkbaar is met wat wij van plan zijn", vertelt de directeur. De concerthal moet niet alleen een podium bieden aan zijn eigen Music Show Scotland, maar ook aan andere grote artiesten: "Als je naar artiesten wil moet je al heel snel naar Ziggo Dome, AFAS Theater of Rotterdam Ahoy, hier in het oosten is niks. Maar er is wel heel veel vraag naar."

Foto: Music Show Scotland

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.

AZC Etten40.jpeg

Na de zomer pas duidelijkheid over locatie azd Oude IJsselstreek

De gemeente Oude IJsselstreek verwacht opnieuw later duidelijkheid te geven over de mogelijke locatie voor het asielzoekersdorp (azd). Waar eerder nog werd uitgegaan van een voorstel vóór de zomer van 2026, is dat moment nu verschoven naar ‘op zijn vroegst na de zomer’, zo schrijft de gemeente in een stand van zaken.

Levi.jpg

Levi Eelderink (20) jongste raadslid ooit in Bronckhorst: 'Jongeren moeten aan tafel zitten'

Met 20 jaar is Levi Eelderink van Gemeentebelangen Bronckhorst (GBB) het jongste raadslid dat de gemeente Bronckhorst ooit heeft gehad. Hij is daarmee jonger dan Mette Westerink, die in 2022 als 21-jarige werd geïnstalleerd. Zijn interesse in politiek begon tijdens de coronaperiode op de middelbare school, en sindsdien heeft hij de stap van geïnteresseerde inwoner naar raadslid in rap tempo gemaakt.

Belhamelschapen0.png

Explosieve groei in aantal lammetjes bij schaapskudde De Belhamel na zwaar blauwtongjaar

Slechts acht lammetjes huppelden in 2025 rond bij schaapskudde de Belhamel nabij Vorden. Deze lente zijn er maar liefst 160 lammetjes meer dan vorig jaar. Na een zwaar jaar waarin de schaapskudde door de blauwtongepidemie alle zeilen moest bijzetten, is het aantal lammetjes nu explosief toegenomen om de kudde weer op peil te brengen.

For Farmers.jpg

Dwangsom voor Lochems veevoederbedrijf ForFarmers

De provincie Gelderland legt veevoederbedrijf ForFarmers uit Lochem een dwangsom op van 50.000 euro, die kan oplopen tot een bedrag van een half miljoen. Dat blijkt uit stukken die nieuwssite Follow the Money in handen heeft.

Tanken10.jpg

Duitse korting op brandstof niet eerder dan 1 mei van kracht

De aangekondigde verlaging van de Duitse benzineaccijns met 17 cent per liter laat voorlopig nog op zich wachten. Naar verwachting treedt de prijsverlaging daarom op zijn vroegst op 1 mei in werking.