Ulft, Netherlands

Montferland onderzoekt mogelijkheden voor nieuwe zwemvoorziening in Didam

Montferland wil verder onderzoek laten doen naar de komst van een nieuw zwembad met zes banen op een nog te kiezen locatie in Didam. De zwemvoorziening moet De Hoevert vervangen, het bad dat in 2020 werd gesloten omdat het volgens de gemeente toen financieel niet haalbaar was om het bad open te houden.
Redactie REGIO8 | 3 oktober 2023 16:57 | Aangepast op 3 oktober 2023 16:57
De gemeente heeft voor de mogelijkheden voor de nieuwe zwemvoorziening in het dorp een ‘quick scan’ laten uitvoeren. Daaruit is een verwachte investering gekomen van tussen de twaalf en vijftien miljoen euro en daarmee lijkt een nieuw zwembad niet realistisch. Naast deze kosten, moet er namelijk nog meer geld worden uitgetrokken voor de zwemvoorziening. Zo staat in de scan beschreven dat er rekening gehouden moet worden met energietarieven, de beschikbaarheid van personeel en de inflatie. Ook is de exploitatie afhankelijk van het aantal bezoekers.

In totaal zijn er drie scenario’s onderzocht in de scan, dit omdat de Montferlandse gemeenteraad besloot dat er een alternatieve zwemvoorziening moest worden onderzocht na het sluiten van De Hoevert. Het college stelt ondanks de hoge kosten voor om verder onderzoek te doen naar ‘basis plus’. Dit behelst de komst van een zwembad met een lengte van 25 meter en een breedte van vijftien meter. Ook zou de zwemvoorziening een beweegbare bodem moeten krijgen.

Foto: REGIO8 (Archief)

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...