Ulft, Netherlands

Montferland gaat Specialized-pand kopen

Montferland koopt het Specialized-pand in ’s-Heerenberg voor een kleine 4,5 miljoen euro aan. De locatie moet drie basisscholen, een kinderopvangcentrum en een bibliotheek huisvesten, voor de verbouwing is nog eens bijna elf miljoen euro beschikbaar.
Regio8 | 9 juli 2021 10:26 | Aangepast op 9 juli 2021 10:26
Het pand aan de Zeddamseweg was al langer de beoogde locatie. De vraag was echter of de gemeente zelf nog een aanbesteding kon doen voor de verbouwing. Nu de aankoop en de verbouwing gesplitst zijn, ging de gemeenteraad unaniem akkoord met de plannen. “Als CDA hebben we deze plek altijd als ideale plek gezien, dat we nu meer regie krijgen is iets dat wij omarmen”, aldus CDA-fractievoorzitter Karlijn Looman. “Al had de voorgaande deal ook gepast.”

Het voornemen is dat het de nieuwe school in 2023 de deuren kan openen. “Wij doen ons best om zo snel mogelijk alles op de rails te krijgen zodat de openingsdatum mogelijk blijft”, liet wethouder Jan van Halteren weten. “Wat in ieder geval duidelijk is geworden, is dat iedereen het belang van de kinderen in ’s-Heerenberg inziet en dat er nodig wat moet gebeuren om de onderwijsachterstand in te halen.”

Miljoenenproject
Naast de aankoopsom en het budget voor de verbouwing, is er ook geld uitgetrokken voor onvoorziene kosten (bijna 900.000 euro) en btw-kosten (bijna 2,5 miljoen euro). Na de verbouwing moet het pand aan de Zeddamseweg ruimte bieden aan drie basisscholen die worden samengevoegd tot één brede school voor 750 kinderen. Het gaat om de Galamaschool, de Mariabasisschool en OBS ’t Montferland. De huidige schoolgebouwen zijn verouderd.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Wateroverlast en veel schade na zware storm in Winterswijk: 'Het was echt heftig'

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 3 jul 2025 01:08

Kindje ernstig gewond na val uit raam in Doetinchem

Redactie REGIO8 | 3 jul 2025 10:20

Lees ook

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een weekend met veel bewolking en op zondag neerslag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Weersextremen en water stoppen niet bij de grens, onze waarschuwingen wel

November 2024. De regen viel periodeslang aanhoudend neer. In het grensgebied tussen Duitsland en Ne...

Dokkum volgt Doetinchem op als gastheer van Koningsdag

Na een Koningsdag met een Achterhoeks stempel in het hartje van Doetinchem, zal de Koninklijke famil...

Bibliotheek Doetinchem gaat grootschalig verbouwen: 'We zetten hem op zijn kop'

De bibliotheek van Doetinchem, Bibliotheek West-Achterhoek, staat aan de vooravond van een grootscha...

‘Cultuurbewaker’ Rondeel verlengt bij De Graafschap tot 2029

De Graafschap heeft het contract met keeperstrainer Jordy Rondeel verlengt tot de zomer van 2029. De...

Achterhoeker Haen tekent in Tilburg bij competitiegenoot van De Graafschap

Aanvaller Devin Haen uit Zieuwent vertrekt bij Feyenoord en kiest voor eerstedivisionist Willem II. ...