Ulft, Netherlands

Montferland betaalt mee voor veerpontje over de Rijn

Ook Montferland trekt de portemonnee om de veerdienst tussen Pannerden en Millingen aan de Rijn in stand te houden. Er was angst dat wandelroutes als het Pieterpad zouden verdwijnen uit de gemeente als de veerpont niet meer zou varen.
Jasper Hazelaar | 3 november 2023 15:28 | Aangepast op 3 november 2023 15:28
De route van het Pieterpad loopt nu onder meer door Braamt en Zeddam, waar lokale ondernemers elk jaar garen spinnen bij de veertig- tot vijftigduizend wandelaars die door de gemeente lopen. Hoewel Stichting Pieterpad eerder een alternatief bood via Stokkum, Spijk en Emmerik, wilde de Montferlanse gemeenteraad zich toch inzetten voor de veerpont. Dat is reden om de komende vier jaar 10.000 euro uit te trekken voor de veerdienst. Ook oevergemeenten Berg en Dal en Zevenaar dragen bij, met elk 28.500 euro per jaar.

De stap van de gemeente volgt op een aangenomen motie van de Montferlandse gemeenteraad. Wethouder Henk Groote kreeg de opdracht om met de oevergemeenten én met de provincie in gesprek te treden op zoek naar een oplossing voor het veerpontje over de Rijn. Daarbij werd al uitgesproken dat Montferland de portemonnee kon trekken.

Foto: REGIO8

Lees ook

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

Goed nieuws voor de Achterhoek: Duitse dijk veel sneller klaar dan verwacht

Het gebeurt niet vaak bij grote waterbouwprojecten, maar bij Emmerik mag de vlag uit: een stuk Rijnd...

Montferland grijpt in bij IKC: ‘Dit moest stoppen, anders liep het uit de hand’

De bouw van het Integraal Kindcentrum in ’s-Heerenberg krijgt een harde reset. De gemeenteraad van M...

Heel Montferland wordt zoekgebied azc, geen locatie in Didam gevonden

De gemeente Montferland is er niet in geslaagd een geschikte locatie binnen de grenzen van Didam voo...

Bewoners sluiproute Beek willen met ‘langzaam-aan-actie’ oplossing afdwingen

Een groep bewoners van de Zuider Markweg en naastgelegen straten in Beek houden zaterdag een zelfben...

Montferland start pilot met kamerverhuur aan statushouders

De gemeente Montferland start een pilot met kamerverhuur voor alleenstaande statushouders. Daarmee w...