Ulft, Netherlands

Minder bezoekers voor recreatiegebieden

Stroombroek bij Braamt is een van de recreatiegebieden van Leisurelands die het afgelopen coronajaar fors minder bezoekers heeft gehad, terwijl De Slingeplas bij Bredevoort een drukker jaar had. In totaal bezochten 635.000 bezoekers in 2020 de recreatiegebieden van het bedrijf in de regio.
Jasper Hazelaar | 15 januari 2021 09:37 | Aangepast op 15 januari 2021 09:37
Stroombroek, Nevelhorst (Didam), Hambroekplas (Borculo), Slingeplas en ‘t Hilgelo (Winterswijk) ontvingen samen meer dan 200.000 bezoekers minder dan vorig jaar. Stroombroek kreeg in totaal 275.000 gasten, dit is fors minder dan in 2019 (397.000) en recordjaar 2018 (440.000). De Slingeplas kende met 65.000 gasten een drukbezocht jaar in vergelijking met de 55.000 bezoekers over 2019. Het is het qua bezoekersaantal de afgelopen vijf jaar niet zo druk geweest bij de plas in Bredevoort.

Bij de Nevelhorst in Didam was het met 12.500 gasten even druk als in 2019. Het aantal bezoekers voor de Hambroekplas bij Borculo lag met 22.500 mensen iets hoger dan het jaar daarvoor. Ook bij ’t Hilgelo, waar op meerdere momenten werd overgaan tot het afsluiten van het gebied in verband met drukte, waren minder bezoekers dan vorig jaar. Ondanks een toestroom van Duitsers bezochten in totaal 260.000 mensen het gebied, een lager aantal dan in 2019 (364.000) en 2018 (404.000).

Gebieden afgesloten
Leisurelands moest afgelopen jaar wegens de coronapandemie op verschillende momenten overgaan tot het afsluiten van gebieden. “Meer dan ooit kregen we te maken met ‘crowd management’”, beaamt de organisatie. “ Op mooie dagen werd continu gemonitord hoe druk het was op de stranden. Het heeft nergens tot vervelende situaties geleid en de veiligheid werd gewaarborgd.”

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Politie houdt in Etten twee vrouwen aan na helpdeskfraude

Redactie REGIO8 | 21 jan 2026 14:48

Lees ook

Flinke opstopping na aanrijding tussen auto en vrachtwagen N317 Breedenbroek

Bij een aanrijding tussen een personenauto en een vrachtwagen op de N317 bij Breedenbroek is een fli...

Transfercarrousel draait op volle toeren bij De Graafschap voor duel met RKC

Na afloop van de afsluitende training voor De Graafschap-RKC Waalwijk ging het donderdag weinig over...

Krezip, Heinoos en La Fuente versterken line-up Zwarte Cross

De organisatie van de Zwarte Cross heeft een nieuwe reeks artiesten toegevoegd aan de line-up van de...

‘Stammenstrijd’ in debat Berkelland voorschot op verkiezingen

ANALYSE / Een vasthoudend debat in de gemeenteraad van Berkelland, als voorschot op de gemeenteraads...

Motie van afkeuring in DRU dossier op agenda: ‘Aan onrust schoppen heb je niks’

Raadslid Richard de Lange (ADA) komt donderdagavond met een motie van afkeuring tegen het college. R...

Varssevelder Leneman naar EK baanwielrennen: 'Teamsprint hoogste medaillekans'

Loris Leneman mag op vier onderdelen de Nederlandse eer hooghouden tijdens de Europese kampioenschap...