gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Miljoenen voor sporthallen in Bronckhorst

a1190dd80613a3e9ccd6cf5812151a4c.jpg

Bronckhorst trekt tien miljoen euro uit voor het verduurzamen van vier sporthallen in de gemeente. Volgend jaar start de aanpak met ’t Jebbink in Vorden, waarna de gemeentelijke hallen in Zelhem, Hengelo en Steenderen volgen.

Jasper Hazelaar |
De gemeentelijke sporthallen zijn volgens Bronckhorst ‘relatief gedateerd’. Ze voldoen niet meer aan de eisen, onder meer voor wat betreft energiegebruik. Door tien miljoen euro te investeren, waarvan twee miljoen komt uit subsidies, moeten de accommodaties energieneutraal en gasloos worden. “We willen de accommodaties hiermee duurzaam én toekomstbestendig maken”, geeft wethouder Evert Blaauw aan. “Zodat ze de komende twintig jaar passen bij de sportbehoeften van de gebruikers en aansluiten bij ons duurzaamheidsdoel om in 2030 energieneutraal te zijn.”

De aanpak start volgend jaar met ’t Jebbink in Vorden, waarna De Pol in Zelhem (2024), De Kamp in Hengelo (2025) en ’t Hooge Wessel in Steenderen (2026) volgen. De volgorde is gekozen vanwege de technische staat van de hallen. Het werk wordt volgens de gemeente zoveel mogelijk rond de zomervakanties gepland om overlast voor gebruikers te beperken.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.