Ulft, Netherlands

Mienie haalt samen met haar dochter geld op voor slachtoffers brand Didam

Foto: REGIO8
Voor de Albert Heijn in Didam zitten ze heerlijk in het zonnetje; Mienie Neervoort en haar dochter Jazzylyn. Af en toe stoppen er mensen, maken een praatje en doen een donatie in de pot. Ze zitten er namelijk met een doel: zoveel mogelijk geld ophalen voor de slachtoffers van de brand in het dorp waarbij vier huizen volledig werden verwoest.
Bart Sollman | 14 mei 2025 16:23 | Aangepast op 14 mei 2025 16:23
“Heel Didam leeft mee met de slachtoffers van de brand. De saamhorigheid in het dorp is heel groot, je merkt dat die alleen maar groter wordt”, zegt Nedervoort. Het lot van de mensen waarvan het huis is verwoest trekt ze zich erg aan. “Ik heb zelf in die straat gewoond en een jeugdvriendin woont in één van de woningen waar de brand was.” Ze wilde daarom niet stilzitten en besloot geld in te gaan zamelen, dat blijft dus niet alleen bij digitaal.

“Veel oudere mensen kunnen niet met een Tikkie overweg of doneren via een crowdfunding. Daarom dacht ik, ik ga hier zitten op een plek waar veel mensen komen met een pot voor geld”, aldus Neervoort. Dat is niet zonder succes, samen hebben ze in het eerste uur al ruim 120 euro opgehaald. “Mensen komen hier speciaal op af, ik heb het op sociale media aangekondigd. Zo zie je echt weer de kracht van Facebook.” De mensen blijven doneren, de briefjes bij Mienie en de muntjes in de pot van Jazzylyn.

Zelfs als de mensen geen cash op zak hebben willen ze doneren. Neervoort: “Een paar mensen vroegen of ze konden pinnen, dat kan natuurlijk niet. Toen zijn ze even binnen gaan pinnen om tóch te kunnen doneren. Dat is heel hartverwarmend.” De Didamse heeft ook geregeld dat er bij de Plus en slagerij in het dorp een pot voor donaties komt. “Ik wil gewoon helpen en ook doen wat ik kan om te helpen.” Het ingezamelde geld gaat niet direct naar de gezinnen. Neervoort doneert het aan de Albert Schweitzerschool die zelf ook een inzameling hebben.

Lees ook

Zoektocht naar vermiste tamandua nog altijd in volle gang in Eibergen

Met man en macht en met behulp van zoekhonden, warmtecamera's en drones wordt nog altijd naar de ont...

Ulftse kinderen vieren tachtig jaar vrijheid op acht meter hoogte

Geen rekenen of spelling dinsdag en woensdag voor basisschoolkinderen uit Ulft. Het klaslokaal wordt...

Achterhoek presenteert nieuwe woningdeal: 'We investeren in de leefbaarheid'

De Achterhoek heeft een nieuwe woningdeal opgesteld voor meer woningbouw dan eerder beoogd. In de vo...

Feestzaal Spilman verdwijnt voorgoed uit Beltrum: ‘Eeuwig jammer, maar de jeugd wil hier wonen’

Waar vroeger honderden mensen feestvierden, klinken nu het breken van puin van een sloopkraan en de ...

Rollators in de polonaise: Reurpop nodigt honderden ouderen uit om feest te vieren

Zondagochtend veranderde Reurpop in Ruurlo even in een waar danspaleis voor de 65-plusser. Tientalle...

Nieuwe stakingen NS hebben geen gevolgen op het Achterhoekse spoor

Het NS-personeel gaat dinsdag 17 juni 2025 opnieuw staken. Dat laten de vakbonden VVMC en FNV weten....