gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Metamorfose voor stadion De Vijverberg

e4b1e862361da7fa25c2918f043751e8.jpg

Stadion De Vijverberg van De Graafschap maakt deze voetballoze periode een ware metamorfose door. Waar supporters van de Brigata Tifosi de buitenmuren verfraaien met schilderingen, organiseerde supportersgroep Oldies DTC afgelopen weekend een verfdag om de clubkleuren meer terug te laten komen in de Achterhoekse voetbaltempel.

Redactie REGIO8 |

"Het is de bedoeling dat alle trappen hier geschilderd worden, dat ze allemaal blauw-wit worden", aldus supporterscoördinator Dennis van Amerongen. "Dat is de binnenkant. Aan de buitenkant blijft de Brigata Tifosi bezig, nu zijn ze bezig met weer een nieuwe wandschildering." Algemeen directeur Hans Martijn Ostendorp beaamt dat het Doetinchemse stadion een ware metamorfose krijgt: "We zijn ongelofelijk trots op deze plek en op het stadion. We nodigden mensen al graag uit, maar nu doen we dat echt met een rondje stadion. Wat hier gebeurt, dat is onwaarschijnlijk mooi en daar ben ik de mannen ongelofelijk dankbaar voor." De Brigata Tifosi is na het stilleggen van de voetbalcompetitie op eigen initiatief gestart met het plaatsen van iconische schilderingen.

Naast beeltenissen bij de ingangen van diverse vakken, hebben de legendarische trainer Simon Kistemaker en het allereerste elftal van De Graafschap uit 1954 een plek gekregen op de buitenmuur. "Ik moet eerlijk zeggen dat ze zelf 'carte blanche' genomen hebben", geeft Ostendorp aan. De algemeen directeur is naar eigen zeggen nog altijd onder de indruk van de emotionele onthulling van de beeltenis van Henk 'Kappertje' Overgoor, eerder deze maand: "Toen de familie het doek weghaalde en daar de schildering van hun vader en echtgenoot zag, dat blijft me het meest bij. Maar ik kan niet zeggen welke het mooist is, het is pure kunst."

Wachten op herstart met publiek
Wat er vanuit de kwast van de Brigata Tifosi nog op de muren verschijnt is onbekend. Het project van Oldies DTC op de stadiontrappen is inmiddels voltooid. Voor alle supporters geldt dat ze nog een aantal maanden moeten wachten op de herstart van het Nederlandse voetbal. "Ik hoop dat we in september met zijn allen klaar zijn", aldus Van Amerongen. "Dat we het dan ook met zijn allen mogen gaan aanschouwen en weer voetbal mogen gaan kijken."

Foto: REGIO8

Lees ook

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.

MediaMarkt.jpeg

Mogelijk woningen op voormalig MediaMarkt-pand Doetinchem, ook Basic-Fit vertrekt

Het voormalige MediaMarkt-pand aan de Burgemeester van Nispenstraat in Doetinchem krijgt mogelijk een nieuwe invulling met woningbouw en vrijetijdsvoorzieningen. Sinds het vertrek van de elektronicazaak staat een groot deel van het pand leeg. Momenteel maakt alleen sportschool Basic-Fit nog gebruik van het gebouw, maar ook daar komt binnenkort verandering in.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 14.10.12.jpeg

Doetinchem ontvangt vijfde editie Achterhoek Pride

Doetinchem is in juni gastgemeente van de Achterhoek Pride. Aandacht voor inclusiviteit is er al op zondag 31 mei, als de gezamenlijke startbijeenkomst in de stad wordt gehouden. De belangenvereniging Stadsgroep Doetinchem organiseert de maand voor LHBTI+ met vrijwilligers en initiatiefnemers.

Groenetuinen20.jpg

Straten groener én klaar voor droogte: Doetinchem zet in op inspiratietuinen

In een tijd van toenemende weersextremen en droge periodes, wordt het steeds belangrijker om onze leefomgeving aan te passen volgens het Waterschap Rijn en IJssel. Toch ontbreekt het veel huiseigenaren aan inspiratie om hun tuin groener en waterbestendiger te maken. Met de opening van zogenoemde ‘groen-blauwe inspiratietuinen’ in de gemeente Doetinchem, moet daar verandering in komen.

Berkel.jpg

CDA en PRO in Berkelland voor blok gezet: aansluiten of buitenspel

Een open discussie over het tweesporen-voorstel van verkenner Jurgen van Houdt? Vergeet het maar! De politieke koers voor de komende vier jaren in Berkelland werd direct verankerd en Van Houdt, burgemeester van Rijssen-Holten, verliet dinsdagavond ontgoocheld het gemeentehuis in Borculo.