Ulft, Netherlands

Meer groen in buitengebied Oude IJsselstreek

Op de 21e plantdag van de Wildbeheereendheid in Oude IJsselstreek zijn in samenwerking met de gemeente honderden bomen en duizenden struiken geplant. Wethouder Ria Ankersmit stak haar handen uit de mouwen en hielp mee in het buitengebied van Voorst.
Tim Rondeel | 30 december 2021 14:43 | Aangepast op 30 december 2021 14:43
"We hebben in onze visie op landschap, natuur en groene kernen onszelf de opdracht gegeven actief zaken te doen", laat de wethouder weten. "Maar ook om samen dingen te doen en hier komt alles bij elkaar." De Wildbeheereenheid merkt dat steeds meer inwoners mee willen doen. Dit jaar werden er ruim 170 bomen en meer dan vijfduizend heesters gepland. "Door ruilverkaveling is natuurlijk heel veel verdwenen", laat Gerard Evers van de Wildbeheereenheid Genderingen - Bergh weten. "Mensen zeggen nu ook weer: 'Och een stukje groen om het huis heen en in het buitengebied is ook weer mooi'."

Bewoners van het buitengebied met interesse voor groen op hun erf kunnen contact opnemen met Wildbeheereenheid Genderingen-Bergh. Ondanks de vele interesse is er geen wachtlijst. Evers geeft aan dat ze bij de mensen langs komen om het idee te bespreken: "Aan de keukentafel proberen wij de projectjes rond te krijgen en daarna bespreken we het met de gemeente om te kijken of het ook past in het buitengebied." Vorig jaar werd de 100.000e boom of heester gepland. Van ophouden is door de mijlpaal geen sprake, benadrukt Evers. "We willen wel naar tweehonderdduizend, dus we gaan nog gewoon even door."

Wethouder met groene vingers
Voor wethouder Ankersmit is het dit jaar voor de derde keer dat ze aanwezig is bij het planten van groen bij een van de projecten en dat merkt ze ook in de ervaring die ze op heeft gedaan. "Natuurlijk word je daar handiger in, om steeds de schop te hand te nemen", aldus de wethouder die aangeeft ook veel kennis over het groen in de gemeente op te doen. "Hoe zet je een boom goed in de grond, zodat die ook gaat aanslaan en daadwerkelijk de overlevingskracht heeft tot prachtig grote boom of mooie heesters te komen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Twee personen aangehouden na politieachtervolging in Doetinchem

Twee personen zijn dinsdagmorgen na een politieachtervolging aangehouden in Doetinchem op verdenking...

Informatieavond in Borculo over incident met gifwolk, vragen in Lochem

De inwoners van Borculo en omgeving worden nog bijgepraat over het incident bij Friesland Campina op...

Het mag van de burgemeester constructiever en zakelijker in de Lochemse raadszaal

ACHTERGROND / Eén zwaluw maakt nog geen zomer. Het is een cliché dat opgeld doet voor de gemeenteraa...

Bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen afgebrand

Een bakoven van aardappelverwerker Aviko in Steenderen heeft in de nacht van maandag op dinsdag vlam...

Vrouw met breiwerk kijkt op tijdens schorsing debat golfclub: ‘Is het gestopt?’

De aangekondigde schorsing is haar blijkbaar ontgaan. Ze kijkt maandagavond verbaasd op van haar bre...

‘Willem, succes!’ Fractievoorzitter Datema van CDA Lochem verhuist naar Groningen

“Willem, succes!” Dit waren maandagavond de laatste twee woorden die Henk Datema voor de microfoon i...