Ulft, Netherlands

Mammoetresten gevonden in Doesburg

Bij baggerwerkzaamheden in de IJssel bij de Fraterwaard in Doesburg zijn mammoetresten aangetroffen. Volgens de gemeente is het aannemelijk dat er een heel mammoetskelet in de grond ligt.
Regio8 | 9 mei 2019 16:53 | Aangepast op 9 mei 2019 16:53
De opgebaggerde botresten zijn twee bekkenhelften van een volwassen mammoet. De botresten stammen uit de laatste IJstijd en zijn naar schatting tussen de veertig- en honderdduizend jaar oud. De botten zijn beschadigd, maar goed herkenbaar. De vondst hiervan duidt er op dat de gehele mammoet in het talud kan liggen, op ruim zes meter diepte. Er wordt onderzocht of dit met grondradartechnieken aan te tonen is.

Het is niet voor het eerst dat er mammoetresten in Doesburg zijn opgegraven. Ook in 1839 werd een bekken van een mammoet gevonden. Nabij Olburgen kwam ruim een halve eeuw geleden een van de best bewaarde schedels van een mammoet aan het licht.

Foto: Gemeente Doesburg

Lees ook

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

Deelnemers Montferland Halve Marathon zetten zich in voor meer dan de finishlijn

Tijdens de Montferland Halve Marathon draait het zondag niet alleen om sport, maar ook om steun voor...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Bouwplan voor 77 woningen Harfsen in de knel door spuitzone 

De bouw van 77 woningen in Harfsen Zuidwest en -West kan in de knel komen door een verplichte spuitz...

Wereldtoppers klaar voor Montferland Halve Marathon: 'Kenmerken van een echte klassieker'

Montferland ademt dit weekend hardlopen. Na een jaar van afwezigheid keert de hardloopwedstrijd, in ...

‘Pre-sale’ moet Montferlanders aan woning helpen in eigen dorp

Montferland heeft donderdag de eerste concrete woningbouwplannen gepresenteerd voor Nieuw-Dijk, Kild...