Ulft, Netherlands

Loilse schutterij lanceert eigen kwartetspel

De zin: ‘mag ik van jou de schutterstent’ klinkt vanaf afgelopen weekend waarschijnlijk regelmatig in bijna 250 huizen in Loil. Om de leden van Schuttersgilde Loil-Vooruit te binden tijdens de coronacrisis ontwierp de schutterij haar eigen kwartetspel, welke zij dit weekend aan de schutters overhandigden.
Pim Gerritzen | 26 januari 2021 11:26 | Aangepast op 26 januari 2021 11:26
“We wilden iets terugdoen voor de leden en het saamhorigheidsgevoel warmhouden”, aldus Ap Dieker, president van het Loilse schuttersgilde. “Onze leden en sponsoren hebben ondanks het afgelasten van het schuttersfeest door de coronapandemie doorbetaald. Om hen tegemoet te komen hebben we gekeken wat nog wél kan in deze tijd.” Het bestuur van de schutterij kwam met een kwartetspel op de proppen, bedrukt met allerlei onderdelen uit het heden en verleden van het schuttersfeest. “Iets dat goed werd ontvangen door onze schutters”, zegt Dieker. “We hoorden een kind al direct zeggen: ‘Pap, dan kunnen we meteen kwartetten’. Dat is toch prachtig.”

Waar in 2020 vanwege het coronavirus een streep ging door het schuttersfeest, heeft Dieker de hoop voor dit jaar nog niet opgegeven: “Je leest bijvoorbeeld artikelen waarin voorzichtig wordt gesproken dat kleine festivals wellicht dit jaar nog door kunnen gaan. Ons schuttersfeest staat gepland voor het weekend van 8 augustus, dus wie weet wat er dan kan.” De president meent wel dat een schuttersfeest als in voorgaande jaren moeilijk wordt: “We zullen aanpassingen moeten doen, maar we hebben goede hoop dat we iets kunnen organiseren.”

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Vuurwerkcontroles bij grens, al veel in beslag genomen

Redactie REGIO8 | 29 dec 2025 11:37

Woning volledig uitgebrand in Terborg

Redactie REGIO8 | 27 dec 2025 09:55

Lees ook

Hulpverleners bekogeld met vuurwerk tijdens oudejaarsnacht in Doetinchem

Er waren afgelopen oudejaarsdag grote zorgen over de openbare orde en veiligheid in Doetinchem. In d...

Minderjarige zwaargewond na vuurwerkongeval in Lichtenvoorde

Een minderjarig persoon is woensdagavond in Lichtenvoorde zwaargewond geraakt. Het slachtoffer is me...

Auto volledig uitgebrand in Doetinchem door mogelijk brandstichting

Een geparkeerde auto is donderdagnacht in brand gevlogen in Doetinchem. De politie gaat uit van bran...

Vreugdevuur in Doetinchem zorgt voor tijdelijke verkeershinder

Een vreugdevuur heeft woensdagavond tijdelijk voor verkeershinder gezorgd in Doetinchem. Het vuur wa...

Veel rook bij brand in schuur in Aalten

In een schuur aan de Bodendijk in Aalten is in de nacht van woensdag op donderdag brand ontstaan. De...

Brand in garagebox in Zelhem mogelijk veroorzaakt door vuurwerk

In een garagebox aan de Jan Steenstraat in Zelhem is woensdagavond brand ontstaan. De mogelijke oorz...