Ulft, Netherlands

Locomotief terug op oude GOLS-lijn Groenlo

Regio8 | 26 januari 2017 12:26 | Aangepast op 26 januari 2017 12:26

“Het is een mooi project geweest”, zegt wethouder René Hoijtink van Oost Gelre. De eerste plannen lagen drie jaar geleden al op de tekentafel bij de gemeente. De locomotief en de wagon zijn woensdagmiddag met een speciale kraan op het stukje spoor in Groenlo getild, onder toeziend oog van tientallen belangstellenden. De locomotief moet de aansluiting van de camping naar het centrum van Groenlo verbeteren.

Initiatiefnemer Ronald Wopereis, bewoner van het voormalige GOLS-station in Groenlo, kwam op het idee om een deel van de oude rails terug te leggen. De wagen die erop is geplaatst zit nog vol graffiti en roest, maar daar wordt volgens Wopereis snel wat aan gedaan. “Hij moet zeker een opknapbeurt krijgen, maar dat hij er straks netjes bij staat is een ding dat zeker is.” De zogenaamde Sik reed tot 1953 op de GOLS-lijn tussen Winterswijk en Enschede om reizigers te vervoeren. “Dus er is historisch gezien zeker wel een band tussen Groenlo en het spoor”, aldus wethouder Hoijtink.

Foto-expositie
De wagon, die eerder fungeerde als schaftkeet, wordt van binnen heringericht. Waar nu nog een keukenblokje en een eettafel staan, is straks een foto-expositie te bezichtigen. “Hij wordt netjes ingericht als expositieruimte, dat is natuurlijk heel erg leuk”, zegt Hoijtink.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap boekt tegen Olympic Charleroi eenvoudig derde oefenzege

De Graafschap heeft zaterdagmiddag op een goed gevuld Sportpark Zuid in Aalten een overtuigende 2-0 ...

Dinxperlo opent zijn groene huiskamer, Duitsland volgt voorbeeld

Wat begon als een kaal parkeerplein, is nu het hart van een klimaatvriendelijk centrum. Het vernieuw...

Fietsster gewond na aanrijding met auto in Doetinchem

Een fietsster is vrijdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een automobilist in Doetinchem. ...

Weerboer Gerrit voorspelt 'echt Hollands zomerweer' in het weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

Omwonenden voorkomen grote brand bij bedrijf in Ruurlo

Bij een bedrijf aan de Spoorstraat in Ruurlo is de brandweer ter plaatse gekomen vanwege een brandme...

Medewerkster raakt bekneld in buizenpostsysteem stadhuis Doetinchem

Het stadhuis aan de Raadhuisstraat in Doetinchem is donderdagavond gedeeltelijk ontruimd na een inci...