Ulft, Netherlands

Leefsamen Achterhoek tweede bij Award

Het project ‘Leefsamen Achterhoek’ heeft de tweede plek behaald bij de European Fire Safety Award 2019. Het initiatief van de Veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland (VNOG) in samenwerking met onder meer Achterhoekse gemeenten heeft als doel om mensen langer thuis te laten wonen.
Regio8 | 19 november 2019 11:36 | Aangepast op 19 november 2019 11:36
“De jury waardeert het Achterhoekse initiatief omdat het de samenhang in de maatschappij stimuleert”, zo laat de VNOG weten over de uitreiking die maandag plaatsvond. Duizenden huizen in de regio zijn binnen het project ‘Leefsamen Achterhoek’ uitgerust met slimme sensoren. Deze alarmeren het sociale netwerk bij een noodgeval, zoals een brand. Hierdoor is het mogelijk om langer thuis te blijven wonen.

Het is de eerste keer dat de European Fire Safety Award werd uitgereikt. Doel is om projecten die gericht zijn op brandveiligheid onder de aandacht te brengen. Winnaar van de prijs werd het Deense initiatief Firefighters Plus.

Foto: Gemeente Bronckhorst

Lees ook

Geen gewonden bij aanrijding in buitengebied Zelhem

Bij een aanrijding tussen twee automobilisten is zaterdag niemand gewond geraakt. Beide voertuigen m...

Man onder invloed van ‘Monkey Dust’ veroorzaakt ongeval in Doetinchem

Een fietser is in de nacht van vrijdag op zaterdag gewond geraakt toen hij met zijn fiets ten val kw...

Brommerrijder raakt zwaargewond bij ongeval in Zieuwent

Een jonge brommerrijder is vrijdagavond zwaargewond geraakt bij een eenzijdig ongeval in Zieuwent. O...

Corso Winterswijk heeft nooit meer een bloementekort?

Achtereenvolgende droge en natte lentes en zomers dreven corsobouwers de laatste jaren tot wanhoop, ...

Raad Oude IJsselstreek voelt Van der Wal aan de tand over DRU

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek heeft donderdagavond de gelegenheid gehad om Gerk van der Wal,...

Weerboer Gerrit voorspelt met de 'pittige deerntjes' een weekend met af en toe zon

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...