Ulft, Netherlands

Laatste dag Jan de Ruiter als burgemeester

Regio8 | 31 augustus 2016 11:48 | Aangepast op 31 augustus 2016 11:48

"Het is niet makkelijk", aldus De Ruiter over zijn vertrek. "Je weet dat het gaat komen, een afscheid, maar ik heb de afgelopen maanden nagedacht over mijn carriére. Alles op een rij zettend heb ik besloten dat het nu het goede moment is om te stoppen." De burgemeester zat de afgelopen weken in een emotionele achtbaan. "Het zijn bijzondere dagen. Aan de ene kant met een lach, aan de andere kant met een traan. Alle emoties zitten er ook wel onder."

Ondanks vijftien jaar als burgemeester van Zevenaar te hebben gediend is er volgens De Ruiter nooit een sleur in zijn functie gekomen. "De eerste weken waren heel bijzonder natuurlijk, toen was alles nieuw. En de laatste weken zijn ook heel bijzonder. Er blijft altijd wel iets nieuws zitten in dit mooie ambt." Jeroen Staatsen neemt donderdag als waarnemer de taken over van De Ruiter.

Herindelingsproces
Staatsen blijft sowieso waarnemer tot 2018 om het herindelingsproces met Rijnwaarden te leiden. De Ruiter blijft dat proces volgen. "Dat denk ik wel. Mijn hart ligt nog steeds hier bij Zevenaar, bij de mensen en bij de cultuur hier. Ik blijf ook, is mijn voornemen, hier wonen. Ik had allang ergens anders burgemeester kunnen zijn, mogen zijn, als ik had willen verhuizen. Maar ik wil in mijn geboortestreek het liefst zo lang mogelijk blijven wonen. Dus ik zal dat zeker blijven volgen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Auto op de kop in de sloot bij Halle

Een auto is zaterdagmiddag rond 14.15 uur is op de Varsseveldseweg (N330) bij Halle op de kop in de ...

Brandweer rukt uit voor verbrande pizza in Ulft

De brandweer van Gendringen is vrijdagavond uitgerukt voor een melding van een woningbrand in Ulft. ...

COMMENTAAR | Interpretatie van cursus komt burgemeester slecht uit, maar geen leugens

COMMENTAAR | Burgemeester Anne-Marie Fellinger van Montferland heeft veel ophef gemaakt over het woo...

Achterhoeker Devin Haen voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje

De Achterhoekse voetballer Devin Haen is voor het eerst opgeroepen voor Jong Oranje. De 21-jarige aa...

Petitie vóór asielopvang Eibergen overhandigd als tegengeluid

Een groep Eibergenaren zag het protest tegen de komst van een vluchtelingenopvang in het dorp van 18...

De Hoeksteen maakt plaats voor woningen in het hart van Gendringen

Het voormalige schoolgebouw van De Hoeksteen in Gendringen wordt binnenkort gesloopt om plaats te ma...