gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Kusje voor Popje' afsluiting voor Ria Tuenter

9f78c41ac4325c6066d95cda9cb6a3bb.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is toch wel een speciale dag”, zegt Ria Tuenter. Deze zondag is het precies een jaar geleden dat haar moeder overleed. “Maar ik moet zeggen dat de berusting toch wel overheerst. Berusting dat ze niet meer onrustig en angstig is.” Tuenter begon toevalligerwijs met schrijven en rolde via korte verhaaltjes naar columns en van daar naar haar eerste boek. Dat werd goed ontvangen en was een reden om aan een tweede boek te beginnen. “Eigenlijk dacht ik na dat eerste boek ‘nu is het gewoon af, dit was het verhaal wat ik wilde vertellen en het is goed zo.’ Maar er kwamen zoveel reacties van mensen ‘wanneer komt deel twee?’ Tuenter ging erover nadenken en omdat haar moeder in de tussentijd overleed, was er ook ruimte voor andere verhalen. “ Ik kon nu ook vertellen hoe het was om dat laatste stukje van iemand die dementie heeft en komt te overlijden, om dat te beschrijven.”

Inhoudelijk verschillen de beide boeken niet veel van elkaar. “Ik denk dat het verschil vooral zit in het feit dat het eerste boek vooral verhalen over mijn moeder waren en er staan in het tweede boek ook verhalen die in deel een hadden kunnen staan, maar vanaf het overlijden van mijn moeder dat zijn toch wel heel veel mijn gevoelens. Dus in die zin is het wat persoonlijker geworden.” Kenmerkend voor de schrijfstijl van Tuenter is dat er, ondanks de ernst van de situatie ook gelachen kan worden om sommige situaties. “Het is niet alleen maar ellende en droefenis. Er kan nog genoeg gelachen worden, ook in deel twee.” Maar het schrijven van het boek viel niet altijd mee. “Tijdens het schrijven zijn er veel tranen gevloeid nog. Door toch dat verhaal nog te vertellen, ook tijdens lezingen, dan merk je toch wel dat je daar zelf ook veel sterker in wordt en dat je haar dood kunt verwerken. In die zin is het zeker een afsluiting.” Kusje voor Popje verschijnt 25 maart.
Foto: Jurgen Pillen

Lees ook

Brug ijssel.jpg

Brug tussen Etten en Terborg alwéér dicht voor onderhoud

De brug over de Oude IJssel tussen Etten en Terborg zorgt de komende weken voor hinder. Eerst wordt er gewerkt met verkeersregelaars, later gaat de brug een paar dagen helemaal dicht.

BloemetjesVoorTijn0.png

Last van hooikoorts? Achterhoek kleurt tijdens Pasen rood: ‘Pas op voor de berk’

Een kriebel in je keel, niezen en tranende ogen: het hooikoortsseizoen is in volle gang. Ook in de Achterhoek kunnen voornamelijk pollen van de es en berk je deze weken flink dwarszitten. De regio kleurt rood, pas op tijdens Pasen.

VBGRAFCE0.jpg

Dijkhuizen voorzichtig met spelers in druk paasweekend: ‘Zuinig op zijn’

De Graafschap wacht met twee wedstrijden een druk Paasweekend. Op de Vijverberg is maandagmiddag Jong AZ de tegenstander, maar eerst reizen de Superboeren vrijdag af naar Eindhoven. Met de plaatselijke FC treffen ze een ploeg die qua thuisresultaten in vorm is. In het Jan Louwers Stadion werden de laatste vier wedstrijden gewonnen door de Eindhovenaren.

AspergesElten.jpeg

Aspergeseizoen gestart in Elten: grensafsluiting bij Beek kan invloed hebben op verkoop

Het aspergeseizoen is weer van start gegaan, zo ook bij Winfried Derksen uit Elten, die zijn asperges grotendeels aan Nederlanders verkoopt. Ondanks dat hij een goede oogst verwacht kan de grensafsluiting bij Beek wel gevolgen hebben voor zijn omzet. Toch hoopt hij dat de Nederlanders zijn asperges alsnog weten te vinden.

Achterland20250.png

Festival Achterland in Doetinchem breidt uit: camping en mogelijke brug over Oude IJssel

Festival Achterland krijgt bij de vijftiende editie een flinke make-over. Het Achterhoekse festival breidt uit naar de andere kant van de Oude IJssel met ‘De Overkant’, onderzoekt de aanleg van een tijdelijke brug en werkt aan een nieuwe camping. Met die veranderingen hoopt de organisatie de groeiende drukte beter te spreiden.

WhatsApp Image 2026-04-02 at 09.39.14.jpeg

Zwarte Cross past festivalterrein aan: dit gaat er veranderen

De Zwarte Cross pakt komende editie flink uit met een nieuwe terreinindeling, opvallende podia en een uitbreiding van de motorcrosscompetitie. Bezoekers moeten misschien even wennen, maar volgens de organisatie wordt het festival vooral 'logischer en beter bereikbaar'.