Ulft, Netherlands

Krapte op Achterhoekse arbeidsmarkt groeit

Het aantal WW-uitkeringen in de Achterhoek is ten opzichte van een jaar geleden met ruim 22% gedaald. Volgens het UWV hebben werkgevers in de regio steeds meer moeite om personeel te vinden.
Regio8 | 21 juni 2019 10:24 | Aangepast op 21 juni 2019 10:24
“Het aantal WW-uitkeringen in de Achterhoek is in mei verder gedaald tot 3.621”, zo laat het UWV weten. Ten opzichte van een maand eerder is dat een daling van 135 uitkeringen. “Tegelijkertijd neemt het aantal vacatures toe”, vervolgt het UWV. “Waardoor de spanning op de arbeidsmarkt hoog blijft. In de Achterhoek is de arbeidsmarkt krap.”

De daling van het aantal verstrekte uitkeringen over het afgelopen jaar betekent dat het percentage WW’ers als onderdeel van de totale beroepsbevolking in de Achterhoek (2,3%) inmiddels lager ligt dan het landelijk gemiddelde van 2,7%.

Foto: REGIO8

Lees ook

Winterswijk gaat zonder coalitie en met drie wethouders verder

Na weken van bestuurlijke onrust heeft de gemeenteraad van Winterswijk besloten om de bestuursperiod...

De eerste tenten en podia van Festival Achterland verrijzen op de Bleek in Doetinchem

Met nog een kleine week te gaan verrijzen de eerste tenten en podia van Festival Achterland op De Bl...

Weerboer Gerrit voorspelt een weekend met zomerse temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Recordaantal deelnemers doen mee met Geglij in de Wei in Beek

Beek is tijdens Hemelvaartsdag weer het decor van de 9e editie van Geglij in de Wei. Een recordaanta...

Democratie op z’n Aaltens – maar wat kunnen we leren van Duitsland?

Er is iets fascinerends aan hoe een kleine gemeente als Aalten zich vastbijt in een groot thema. Dri...