Ulft, Netherlands

Krachtmeting in Kerkrade: De Graafschap wil sterke start doortrekken

Foto: REGIO8
Na een flitsend begin van de competitie met een thuisoverwinning wil De Graafschap vrijdag de positieve lijn doortrekken op bezoek bij Roda JC. Ook de Limburgers begonnen de eerste divisie met een overwinning. Trainer Marinus Dijkhuizen verwacht een gelijkwaardig duel.
Tim Rondeel | Nick Hermsen | 14 augustus 2025 15:28 | Aangepast op 14 augustus 2025 15:28
“Met name aan de bal vind ik ze vrij goed”, schetst Dijkhuizen. “Het is natuurlijk ook een mooie club met een mooi stadion, dus een mooi affiche.” Tegen VVV-Venlo viel de gretigheid op bij de Superboeren. Taak is om diezelfde energie vrijdag ook op de mat te leggen. “Het zit wel in deze groep dat ze gretig zijn met veel jonge gasten die heel ‘eager’ zijn, dus daar zit ik niet over in.”

Dat gevoel beaamt verdediger Othniël Raterink uit Winterswijk: “We trainen elke dag heel hard en de groep wordt ook steeds hechter. We moeten elkaar oppeppen en onszelf belonen.” Een beloning kreeg Raterink vorige week vrijdag ook met zijn basisdebuut.

'Mijn plek verdiend'
De van Bayer Leverkusen teruggekeerde verdediger kreeg het vertrouwen van Dijkhuizen en wist dat te verzilveren met een sterk optreden én een doelpunt. “Ik heb in de voorbereiding goed mijn best, mijn plek verdiend en laat nu ook zien waarom ik er sta”, aldus de negentienjarige.

Dijkhuizen is ook lovend over zijn rechtsback: "Echt een goede speler. Hij is dynamisch, sterk, kan goed voetballen en is intelligent. Hij pakt dingen heel snel op als je iets aangeeft. Daar gaan we denk ik een hoop plezier aan beleven."

Transfer
Voor de multi-inzetbare speler is genoeg interesse, Dijkhuizen hoopt dat Raterink na het sluiten van de transfermarkt nog altijd in Doetinchem is. Bij de talentvolle Winterswijker ligt de focus in ieder geval op De Graafschap: "Ik geef alles voor De Graafschap en wat er op de achtergrond gebeurt weet ik niet zoveel van en ben ik ook niet mee bezig."

Geen Van der Heide
Dijkhuizen kan morgen niet beschikken over Arjen van de Heide. De buitspeler raakte licht geblesseerd tegen VVV. Hij wordt, net als afgelopen vrijdag, vervanger door Jevon Simons. Centrumverdediger Thomas Kok is nog een twijfelgeval voor het duel in Limburg vanwege klachten, mocht hij niet fit genoeg zijn start Stijn Bultman.

Opstelling De Graafschap: Wieggers; Raterink, Besselink, Kok (Bultman), Schoppema; Gijselhart, Smits, Niemeijer; Simons, Theodoridis, El Kadiri.

Lees ook

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

De Graafschap wil doorstoten naar subtop: 'Doorpakken nu'

De Graafschap reist vrijdag met vertrouwen af naar Dordrecht voor een treffen met de huidige nummer ...

De Graafschap boekt verdiende tweede zege van het seizoen tegen Jong AZ

De Graafschap heeft in Wijdewormer een mooie overwinning geboekt op het beloftenteam van AZ. Op het ...

De Graafschap mist steun in uitvak tegen Jong AZ door opgelegde straf

De Graafschap reist aanstaande maandag zonder de steun van eigen publiek naar Wijdewormer voor de ui...

De Graafschap knokt voor zege maar blijft steken op gelijkspel in Doetinchem

De Graafschap heeft met 1-1 gelijk gespeeld tegen Willem II; een ploeg die aan het begin van het sei...

Na teleurstellende seizoenstart hoopt De Graafschap op ommekeer tegen Willem II

De Graafschap kent een uiterst pijnlijke seizoenstart: voor de derde keer op rij werd er verloren. V...