Ulft, Netherlands

Koppelbed voor Slingeland door Swim to Fight

Swim to Fight Cancer Achterhoek heeft met de acties van de afgelopen anderhalf jaar meer dan 100.000 euro aan donaties opgehaald. De organisatie gaat in samenwerking met het Slingeland Ziekenhuis zorgen dat een gedeelte van de opbrengst gaat naar de realisatie van een koppelbed voor het ziekenhuis in Doetinchem.
Regio8 | 8 juli 2021 17:06 | Aangepast op 8 juli 2021 17:06
"We zijn waanzinnig trots en blij", vertelt Margot Verhagen van de organisatie. "We hebben een gat in de lucht gesprongen." Bij de Swim to Fight Nieuwjaarsduik op 1 januari 2020 is het startschot gegeven voor alle activiteiten die de afgelopen anderhalf jaar plaatsvonden. "Er zijn al veel kleine acties die heel sympathiek en schattig zijn", zegt Verhagen. "De allergrootste actie die we hebben opgezet, in samenwerking met De Graafschap, was de ‘Smoel op de stoel’." De organisatie is blij met het tot nu toe opgehaalde bedrag, maar het einde is nog niet inzicht: "Laten we in ieder geval proberen om de twee ton te halen met z’n allen, maar het liefst nog veel en veel meer." Dat moet onder meer gebeuren tijdens Swim to Fight Cancer Achterhoek, dat dit jaar op 12 september plaatsvindt bij recreatieplas Stroombroek in Braamt.

Dit jaar is door de overkoepelende organisatie van Swim to Fight gekozen om een klein gedeelte van de donatiegelden in lokale ziekenhuizen te investeren. "De ziekenhuizen mogen daar zelf een doel voor aanbieden en dan wordt er samen gekeken of dat goed en verantwoord kan", aldus Verhagen. "Het Slingeland heeft een supergaaf doel aangedragen, namelijk een koppelbed." Deze uitvinding geeft terminale patiënten de kans in slaap te vallen naast hun geliefden. "Je moet ook denken aan ouders met kindjes", zegt Verhagen. "Hoe fijn is het dat je je zieke kind in je armen kan laten slapen?"

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Waterschap stelt onttrekkingsverbod voor oppervlaktewater in

Vanaf aanstaande woensdag 25 juni om 17.00 uur geldt in onder meer de Achterhoek een onttrekkingsver...

Provincie Gelderland zet proef eenrichtingsweg Laag-Keppel door

Het definitieve verkeersbesluit voor de proef met een eenrichtingsweg op de Wehlsedijk in Laag-Keppe...

Doorboren van gasleiding verstoort werkzaamheden aan Ambachtsweg in Zelhem

Bij werkzaamheden aan de Ambachtsweg in Zelhem is dinsdagmiddag een gaslekkage ontstaan. Tijdens de ...

Gelderland trekt waarschuwing voor zwemmersjeuk bij Stroombroek in

De provincie Gelderland heeft de waarschuwing voor zwemmersjeuk bij recreatieplas Stroombroek in Bra...

Brand zorgt voor flinke schade aan woning in Vorden

Bij een brand aan de Enkweg in Vorden is een woning flink beschadigd geraakt. De bewoners van het hu...

Achterhoek kampt met georganiseerde misdaad: roep om meer geld en mankracht

De georganiseerde misdaad houdt zich niet aan stadsgrenzen. En dus kampt ook de Achterhoek met zorgf...