Ulft, Netherlands

Komst van aanbiedstation 7Poort vertraagd

Inwoners van Montferland moeten minimaal twee maanden langer wachten voor zij met hun afval terechtkunnen op BusisnessPark 7Poort. De komst van het nieuwe aanbiedstation van Reinigingsdienst de Liemers (RDL) bij Zevenaar heeft vertraging opgelopen en opent naar verwachting pas in maart 2022.
Pim Gerritzen | 10 februari 2021 09:48 | Aangepast op 10 februari 2021 09:48
“De planning voor de bestemmingsprocedure was wat optimistisch ingeschat”, aldus een woordvoerder van de gemeente Zevenaar. Dit is de tweede tegenvaller, nadat onlangs uit onderzoek bleek dat geplande indeling van het aanbiedstation niet haalbaar was op de beschikbare kavel. In plaats van containers in een kuil te plaatsen, wordt nu gekozen voor containers die half boven de grond uitkomen. “De kuil had onze voorkeur, omdat bezoekers dan op maaiveldniveau blijven en geen bordes op hoeven te rijden”, vertelt de woordvoerder. In de nieuwe variant moeten mensen namelijk een anderhalve meter hoge ophoging oprijden om vanaf daar hun afval in de containers te gooien.

Volgens de woordvoerder heeft de vertraging niets te maken met de nieuwe indeling en zorgt deze variant ook niet voor een ander kostenplaatje. Eerder werd bekend dat de RDL, waarin Montferland en Zevenaar samenwerken, plannen maakt om het aanbiedstation in ’s-Heerenberg alsnog open te houden voor betaalde afvalstromen. In de originele plannen van de RDL zouden de stations in de kasteelstad en het Zevenaarse dorp Lobith enkel openblijven voor gratis afval.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Doetinchemmer Luca Greven (19) haalt goud op NK atletiek: 'Het is bizar'

De 19-jarige Luca Greven uit Doetinchem heeft afgelopen weekend goud behaald op het Nederlands Kampi...

Kinderen doen mee met de profs bij Living Statues in Doetinchem

Het centrum van Doetinchem was zaterdag en zondag volgepakt met straattheater op topniveau vanwege h...

Helder-fractie loopt leeg, Mos blijft alleen achter in raad Montferland

Na een grote overwinning tijdens de gemeenteraadsverkiezingen van 2022, hangt de vlag er bij de loka...

Extreme hitte op komst: dinsdag en woensdag code oranje in de Achterhoek

Het is de komende dagen bloedheet in de Achterhoek. Sinds maandag is het Nationaal Hitteplan van kra...

Didammer en Doetinchemmer vrijgesproken in zaak Tonny ter Horst

Een nieuwe ontwikkeling in de cold case-zaak van de in 2000 vermoorde Tonny ter Horst uit Terborg. D...

Aanpak van binnenstad Doetinchem begint met 'kijkoperatie' Hamburgerstraat

De binnenstad van Doetinchem gaat de komende tijd flink op de schop. De gemeente werkt aan de uitvoe...