Ulft, Netherlands

Koks van drugslab Drempt jaren de cel in

Drie mannen die betrokken waren bij een drugslab in Drempt zijn maandag in hoger beroep veroordeeld tot celstraffen van drie tot vier jaar. Ze werden in mei 2020 opgepakt bij een schuur in het buitengebied, waar ze de drug crystal meth geproduceerd hebben.
Jasper Hazelaar | 18 oktober 2021 12:55 | Aangepast op 18 oktober 2021 12:55
Ook al eiste justitie in hoger beroep tegen alle drie zes jaar cel, het gerechtshof komt bij de veroordeling tot dezelfde straffen als de rechtbank. De Mexicaan en de Amerikaan krijgen volgens Omroep Gelderland beiden vier jaar cel en de man uit Colombia moet drie jaar de gevangenis in. Hij was destijds pas negentien jaar oud en het gerechtshof heeft rekening gehouden met zijn jeugdige leeftijd. Het drugslab in Drempt is één van de grootste meth-labs ooit die in Nederland zijn aangetroffen. Bij de inval in mei 2020 werd veel politie ingezet.

De drie mannen - een Mexicaan, Colombiaan en Amerikaan - zijn destijds opgepakt. De Amerikaan en Mexicaan gaven eerder bij de rechtbank amper een verklaring af over hoe ze in Drempt waren beland en wat ze daar deden, maar de jongste verdachte uit Colombia beweerde dat hij naar Nederland was gekomen om profvoetballer te worden. Toen dat niet lukte zou hij via via aan dit werk zijn gekomen, niet wetende dat het ging om de productie van drugs. Het DNA van de drie werd aangetroffen op de maskers die in het lab zijn gevonden.

‘Drugskok’
Het hof heeft daarnaast gekeken naar de rol van de verdachten. Ze worden allemaal gezien als 'drugskok', puur voor het produceren van de crystal meth en hadden geen leidende rol. Volgens het gerechtshof zijn de opgelegde straffen vergelijkbaar met die voor soortgelijke delicten.

Brein achter lab
Later deze maand moet in Den Bosch ook een Mexicaan, die wordt gezien als het brein achter het drugslab in onder andere Drempt, voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is onlangs uitgeleverd door Spanje.

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Tropisch begin van de zomer in de Achterhoek: “Het wordt bakken en braden”

De astronomische zomer is zaterdag officieel begonnen en dat merken inwoners van de Achterhoek gelij...

Vermiste miereneter tamandua teruggevonden in Eibergen: ‘Ze liep vrijwillig de kist in’

De vermiste boom-miereneter, tamandua, die vorige week ontsnapte uit haar verblijf in Hof van Eckber...

Minder maaien en vegen in Winterswijk? Plannen liggen klaar, maar duidelijkheid laat op zich wachten

Gras dat net iets langer blijft staan. Onkruid op stoepen dat niet meteen wordt weggehaald. En missc...

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...