Ulft, Netherlands

Koen Bouwman pakt goud op EK wielrennen

Wielrenner Koen Bouwman uit Ulft heeft een gouden medaille gewonnen op het onderdeel Mix Team Relay bij het EK wielrennen in Alkmaar. Het onderdeel stond voor het eerst op het programma.
Kevin ten Dolle | 7 augustus 2019 15:48 | Aangepast op 7 augustus 2019 15:48
Het Nederlands team legde het parcours van 44,8 kilometer af in 52 minuten en 48 seconden, Duitsland gaf 15 seconden toe op de oranje ploeg en werd tweede. Italië was 1 minuut en 25 seconden langzamer dan de Nederlanders en legde beslag op het brons. Halverwege was het Nederlandse team ook al de snelste met een voorsprong van 21 seconden op de Duitse ploeg.

Bij de Mix Team Relay rijden drie mannen eerst een teamtijdrit over een parcours. Zodra de tweede renner van het herenteam over de finish rijdt, beginnen drie dames aan hetzelfde parcours. De samengevoegde tijd van de mannen en vrouwen geldt als eindtijd. Bouwman reed samen met Ramon Sinkeldam, Bauke Mollema, Riejanne Markus, Amy Pieters en Floortje Mackaij.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Automobilist negeert stopteken politie en klapt op boom in Groenlo

Een automobilist is zaterdagavond gewond geraakt nadat hij met zijn voertuig tegen een boom botste. ...

Spannende burgemeestersverkiezingen in Bocholt en Emmerich: wie trekt aan het langste eind?

Inwoners van Bocholt en Emmerich gaan vandaag, zondag 28 september, opnieuw naar de stembus. Bij de ...

De Graafschap geeft zege uit handen in Dordrecht

De Graafschap heeft vrijdagavond een punt overgehouden aan het uitduel met FC Dordrecht. De ploeg va...

Aaltense burgemeester in Dusseldorf onderscheiden voor grensoverstijgende samenwerking brandweren

Burgemeester Anton Stapelkamp van de gemeente Aalten is onderscheiden met een bijzondere medaille va...

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Gemeenteraad wil dat college landbouwsluis Beek heroverweegt

Als het aan de gemeenteraad van Montferland ligt kijkt het college nog eens kritisch naar het plaats...