gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Kledendrachten samen op Folkloredag Ulft

e16474b17bcd40a9887abc99bad1691d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is een hobby van die mensen en als ze dat ook nog in een gezellige sfeer kunnen doen, dan genieten wij", vertelt Theo Giesen van de organiserende folkloristische dansgroep de Dörsvlègels uit Ulft. Eens per jaar wordt het evenement in een ander deel van Nederland georganiseerd, dit jaar was de regio Oost aan de beurt. Hoewel er zaterdag volgens Giesen voldoende publieke belangstelling was, merkt hij dat het lastiger is om mensen daadwerkelijk in kledendracht op de dansvloer te krijgen. "We moeten heel veel moeite doen om daar voldoende mensen voor te krijgen."

Verspreid over de dansvloer in de SSP-HAL waren naast Achterhoekse paupers ook rijke Westerlingen aanwezig. "Dat maakt het leuk", vindt Arend-Jan Bloem, gehuld in een Zaans kostuum. "De verscheidenheid van klederdrachten, zoals de misschien wat sombere Achterhoeker en de wat rijkere uit het Westen van het land."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).