Ulft, Netherlands

Klassieke klanken in Lochem: Gratis concert door Euregio Strijksextet

Foto: Euregio Strijksextet
Liefhebbers van klassieke muziek kunnen vrijdag hun hart ophalen in Lochem. Die avond houdt het Euregio Strijksextet een gratis concert in de Gudulakerk.
Anton Adelaar | 14 augustus 2024 12:01 | Aangepast op 14 augustus 2024 12:01
“Het heet het Euregio Strijksextet, omdat de leden aan beide kanten van de grens wonen”, legt Harry ten Brinke van Stichting Gudula Cultureel uit. Verschillende leden van het Strijksextet wonen rond de grensstreek van de Achterhoek, zowel aan de Nederlandse als aan de Duitse kant van de grens. Het Euregio Strijksextet bestaat uit zes strijkers: de Canadese violiste Joan Dillon, de Nederlandse violiste Miriam van Dixhoorn, de Japanse violiste Nachiko Ueno, de Duitse cellist Benno Rickert, cellist Gesa Hangen en violiste Susanne Broekhuijsen. “Het is eigenlijk een klein symfonieconcertje, een strijkorkest in het klein”, zegt Ten Brinke.

Op het programma staat vrijdagavond het feestelijke strijksextet van Johannes Brahms in G majeur opus 36. “Dit sextet is een lieveling onder de musici vanwege zijn zonnige karakter. De prachtige melodieën die, typisch Brahms, ook een diep gevoel van nostalgie oproepen, worden door de verschillende instrumenten afwisselend of tegelijkertijd, over elkaar heen buitelend of juist als serene solo gespeeld”, laat Ten Brinke weten. Het concert wordt geopend met het eendelige strijksextet ‘Capriccio’ van Richard Strauss.

Gratis
Het Euregio Strijksextet concert begint om 20.00 uur. Hoewel de toegang gratis is, hoopt Ten Brinke dat als mensen het waarderen, ze na afloop een (kleine) bijdrage geven. “Wij willen iedereen de kans geven om ernaartoe te gaan en proberen het daarom altijd gratis te doen. Maar we hopen wel dat het publiek na afloop een bijdrage geeft, want wij moeten het daar wel in grote lijnen van hebben. Dat proberen wij zo lang mogelijk vol te houden, hoewel dat soms best lastig is. Je kunt beroepsmuzikanten niet onder gaan betalen”, aldus Ten Brinke.

Lees meer over:

Muziek|Lochem|Grensnieuws|Kerk|

Meest gelezen

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

Lees ook

Inwoners van Hummelo kunnen voor het eerst 'hun' kerktoren beklimmen

Inwoners van Hummelo en andere geïnteresseerden konden donderdag de meer dan honderdvijftig jaar oud...

Gemeente Montferland sluit grens Beek voorlopig niet meer af: ‘We gaan eerst evalueren’

Nu de grenswegen tussen Beek en Elten weer open zijn kan de gemeente Montferland terugkijken. Om na ...

50 jaar Normaal gevierd met 25.000 Anhangers in Lochem

Høken, brekken en angoan, Normaal heeft wat te vieren! Zoals inmiddels traditie is treedt de dialect...

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Loche...

Almense stichting wil Achterhoekse mummies onder de kerk behouden

Wie aan mummies denkt, denkt al snel aan de oude farao's van Egypte. Toch zijn ze in de Achterhoek o...

Backhuijs benoemd tot waarnemend burgemeester Lochem

Frans Backhuijs wordt de tijdelijke opvolger van Sebastiaan van ‘t Erve als burgervader van de gemee...