Ulft, Netherlands

Kippen en fazanten gestolen uit tuin Groenlo

Uit de tuin van Arnold Bleumink en Annemarie Damveld in Groenlo zijn in de nacht van maandag op dinsdag drie fazanten en twee kippen gestolen. Ook bij het naastgelegen dierenpark De Halve Maan is een poging gedaan om dieren mee te nemen.
Regio8 | 5 november 2019 14:18 | Aangepast op 5 november 2019 14:18
"Ik baal hier enorm van", zegt Arnold Bleumink. "Wij fokken de dieren en vormen koppeltjes voor de verkoop." De diefstal van de dieren in de tuin werd dinsdagochtend door de bewoners ontdekt. Het deurtje van het hok is geforceerd en er is schade aangebracht aan de ruiten. Ook werd in de tuin rotzooi achtergelaten in de vorm van bossen bloemen: "Niet te geloven dit, echt asociaal", aldus Annemarie Damveld. "Wie doet zoiets? Dieren stelen van onze gemeenschap."

Bleumink, bestuurslid van de stichting die dierenpark De Halve Maan beheert, ontdekte dinsdagochtend dat een hok in dat park openstond: "Ik miste een fazantenhaan die ik later weer terug vond in een moestuintje verderop." Ook de volière van de parkieten bleek beschadigd. Bleumink heeft inmiddels aangifte gedaan van de schade en diefstal van de dieren en heeft de gemeente Oost Gelre in kennis gesteld.

Foto: Annemarie Damveld

Lees ook

Kropman lijsttrekker, kan hij moeilijk verkroppen

COLUMN / Het min of meer vaste plekje op de publieke tribune blijft leeg. Hij laat ditmaal de raadsv...

Groene impuls voor Doetinchemse ondernemers door gratis duurzaamheidscheck

Bij oude panden in de binnenstad van Doetinchem valt op het gebied van verduurzaming nog een flinke ...

Wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen

De wandel- en fietsbrug over de Veengoot in Vorden wordt binnenkort vervangen door de gemeente Bronc...

Burgemeester Van Domburg wil traditie van ronkende motoren op Varsselring behouden

Duizenden motorliefhebbers uit alle windstreken maken zich weer klaar om komend weekend af te reizen...

‘Geen rad voor de ogen draaien’, voorstellen woningbouw Berkelland ‘niet uitvoerbaar’

Een deel van de gemeenteraad in Berkelland is nu reeds in de ban van de gemeenteraadsverkiezingen va...

Geld voor veilige oversteek 'bij de ijssalon' in Lochem

‘Wat een raar en gevaarlijk punt!’ Het is voor bijna elke automobilist die voor het eerst door Loche...